Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Marriott Grubundan 2019’a Kadar 300 Bin Yeni Otel Odası

23 Mart, 2017 | 08:59
Marriott Grup 2019 hedefleri

Marriott Grup 2019 hedefleri

Yakın zamanda Starwood grubunu satın alan Marriott grubu 2019 yılına kadar dünya genelinde 300 bin otel odası yapmayı hedefliyor

Alman “FVW Dergisinin” yaptığı habere göre Marriott grubu 2019 yılına kadar 285 bin ila 300 bin arasında otel odasını bünyesine katmayı planlıyor. Marriott’un açıkladığı bu rakam hayal gibi gelse de arkasında ciddi planların odluğu gözlenmekte. Çünkü yeni açılacak olan otellerin %90’ın anlaşması yapılmış veya yatırımcılar ile somut görüşmeler ilerlemiş durumda. Marriott’ın en çok büyümek istediği pazarlar ise ABD ve Çin pazarları. Hedefleri ile otel yönetimi ve franchising gelirlerini arttırması ile Marriott grubu 675 milyon dolar ek gelir sağlayacağı tahmin ediliyor.

Marriott Grubu gelecek 3 yılık programında ise mevcut oda geliri olan (RevPAR)’ı ise yüzde 1 ila 3 arasında arttırmayı planlarken net karını ise yüzde 11 ila 14 arasında arttırmayı planlıyor. Marriott’un hisse sahipleri bu üç yıllık süre içerisinde toplam 1.5 milyar dolar gelir bekleyecek.

ABD Maryland merkezli Marriott grubu 122 ülkede otellere sahip global bir firma ve 2019 yılına kadar ilave edilecek oteller ile Marriott grubu dünyadaki otellerin %80’ne sahip olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2019, Marriott, Marriott Grup,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları