Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Marmaris’te çevrecilerin zaferi!

12 Şubat, 2014 | 12:28

Orhaniye Martı Marina

Marmaris Orhaniye’deki arkeolojik sit alanı içinde kurulan marina ve otelin genişletilmesiyle ilgili yerel mahkemenin aldığı iptal kararı Danıştay tarafından da onandı.

Orhaniye köyündeki Martı Marina ve bünyesindeki otelin büyütülmesini ön gören revizyon imar planı değişikliğinin kabul edilmesi çevreciler ve köylüler Muğla 2. İdare Mahkemesinde, Muğla İl Özel İdaresi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı aleyhine kararın iptali için dava açmıştı. Mahkeme, yaklaşık 2 yıl önce, “sahil şeritlerinde yapılacak yapılar, kıyı kenar çizgine en fazla 50 metre yaklaşabilir” hükmüne aykırı olduğu gerekçesiyle plan değişikliği kararını iptal etti. Danıştay da bu kararı onadı.

Köylü ve çevrecilerin avukatı Mehmet Hasbioğlu, mahkemenin bu bölgedeki dolgu yapılardaki genişlemeyi ön gören plan değişikliliğinin de iptaline karar verdiğini ifade ederek “Her iki mahkeme dosyası da Danıştay 6. Dairesi tarafından onanarak geçti. Davalılar, onamaya karşı ‘karar düzeltme’ yoluna başvurdular. Şu an bu aşama bekleniyor” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Marmaris, marmaris marina, marmaris martı marina, martı marina, martı marina inşaat, martı marina otel, mehmet hasbioğlu, orhaniye, orhaniye marina,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları