Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Marmaris’te çevrecilerin zaferi!

12 Şubat, 2014 | 12:28

Orhaniye Martı Marina

Marmaris Orhaniye’deki arkeolojik sit alanı içinde kurulan marina ve otelin genişletilmesiyle ilgili yerel mahkemenin aldığı iptal kararı Danıştay tarafından da onandı.

Orhaniye köyündeki Martı Marina ve bünyesindeki otelin büyütülmesini ön gören revizyon imar planı değişikliğinin kabul edilmesi çevreciler ve köylüler Muğla 2. İdare Mahkemesinde, Muğla İl Özel İdaresi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı aleyhine kararın iptali için dava açmıştı. Mahkeme, yaklaşık 2 yıl önce, “sahil şeritlerinde yapılacak yapılar, kıyı kenar çizgine en fazla 50 metre yaklaşabilir” hükmüne aykırı olduğu gerekçesiyle plan değişikliği kararını iptal etti. Danıştay da bu kararı onadı.

Köylü ve çevrecilerin avukatı Mehmet Hasbioğlu, mahkemenin bu bölgedeki dolgu yapılardaki genişlemeyi ön gören plan değişikliliğinin de iptaline karar verdiğini ifade ederek “Her iki mahkeme dosyası da Danıştay 6. Dairesi tarafından onanarak geçti. Davalılar, onamaya karşı ‘karar düzeltme’ yoluna başvurdular. Şu an bu aşama bekleniyor” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Marmaris, marmaris marina, marmaris martı marina, martı marina, martı marina inşaat, martı marina otel, mehmet hasbioğlu, orhaniye, orhaniye marina,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları