Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Marmaris’de Otel Rezervasyonu Skandalı

24 Haziran, 2017 | 18:58
Marmaris Hotelus Royal Skandal

Marmaris Hotelus Royal Skandal

 

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bir otelde Ramazan Bayramı için telefonla rezervasyon yaptıran çok sayıda tatilci sokakta kaldı. GETOB yetkilileri tatilcilerin mağduriyetini gidermek için seferber oldu.

Marmaris’de Otel Rezervasyonu Skandalı Tatilciler Mağdur Oldu

 

Hotelus Royal Marmaris

Hotelus Royal Marmaris

 

Ramazan bayramı nedeniyle Türkiye’nin bir çok ilinden çok sayıda tatilci Marmaris’te Hotelus Royal isimli otelden telefonla her şey dahil kişi başı 95 TL ödeyerek rezervasyon yaptırdı. Sabah saatlerinde İstanbul, İzmir, Ankara, Samsun, Ordu ve Diyarbakır’dan gelen 50’ye yakın tatilci otele giriş yaptırmak için resepsiyona başvurduğunda büyük bir şokla karşılaştı.

Tatilciler tüm odaların dolu olduğunu öğrendiler ve otel yönetimiyle görüşmelerine rağmen sonuç alamayınca 155 polis ihbar hattını aradı. Olayı öğrenen Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Müdürü Cahit Sarıbey, otele geçerek çalışanlar ve mağdur tatilcilerle görüştü.

Görüşmeler Sonucu Büyük Bir Hilekarlık Ortaya Çıktı

 

Hotelus Royal Lobby

Hotelus Royal Lobby

 

Yapılan görüşmelerde bir odanın 5 kişiye satışı yapıldığı ve bayram süresince yaklaşık bin kişinin otele giriş yapmasının beklendiği öğrenildi. Ayrıca Eylül ayı ortasına kadar her şey dahil cazip fiyatlara binlerce satış yapıldığı öğrenildi. Polis otel sahibini bulmak için arama başlattı.

Konu ile ilgili GETOB Müdürü Cahit Sarıbey, “gün boyu telefonlar geldi mağduriyet olunduğu söylendi. Anılan otel GETOB üyesi değil. Ama vatandaşımızın mağdur olmaması ve Marmaris adının bu tür olaylarla kirlenmemesi için seferber olduk.” dedi.

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
GETOB, Hotelus Royal, Marmaris, Otel Rezervayonu Skandalı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları