Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Marmaris Yacht Charter Show başladı

13 Mayıs, 2013 | 13:55

Marmaris Yacht Charter Show başladı Marmaris’te bu yıl 32’ncisi düzenlenen “Marmaris Yacht Charter Show’a turistlerden büyük ilgi.

Marmaris Yacht Charter Show fuarında milyon dolarlık lüks yatlar görücüye çıktı. Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından Marmaris Belediyesi Yat Limanı’nda gerçekleştirilen fuara ziyaretçiler ve turistler, büyük ilgi gösterdi.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Halit Kesgin yaptığı açıklamada, Türkiye yat turizminin dünyaya açılan en önemli kapılarından fuarın deniz üzerinde yapılan Türkiye’de tek, dünyada ise sayılı organizasyonlardan olduğunu söyledi.

Fuara 50 yat ile farklı ülkelerden yaklaşık 80 acentenin katıldığını belirten Kesgin, “Yat şova guletler, motor yatlar, bir katamaran ve bir de yelkenli yat katılıyor. Profesyonel fuarın amacı acenteler ile yat sahiplerini buluşturmak. Acenteler yatları ziyaret ederek iş bağlantıları yapıyor” dedi.

Etkinliğe belli bir kategorinin üzerindeki yatların katılabildiğinine işaret eden Kesgin, benzer yat şov organizasyonlarının dünyada sadece 4 yerde yapıldığını anlattı.

Kesgin, fuarın yerli charter yatlar, yerel acenteler ve Türk kıyılarının dünya pazarlarında tanıtım olanağı sağladığını bildirdi. Haftalık kiraları 200 bin dolar Fuara katılan bazı üst sınıf motor yatların boylarına ve barındırdıkları lükse göre fiyatları 500 bin ile 9 milyon avro arasında değişiyor.

Jakuzi, bar, su sporları ile uydu ve internet bağlantısı gibi hizmetler sunulan lüks yatların kalitesine göre haftalık kiralama fiyatı ise 200 bin doları buluyor. Dünyanın birçok yerinden gelen ziyaretçilerin yeni tekneleri ve hizmet standartlarındaki gelişmeleri izledikleri ve yatları gezdikleri “Marmaris Yacht Charter Show”, 16 Mayıs’ta sona erecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Marmaris, Marmaris Haberleri, Marmaris Uluslararası Yat Kulübü, Marmaris Yacht Charter, Marmaris Yacht Charter Show, Marmaris Yacht Charter Show fuarı, Yacht Charter Show,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları