Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Marmaris Alman turistleri bekliyor

08 Mart, 2013 | 15:41

Marmaris Alman turistleri bekliyor Marmaris Turizm Birliği Genel Koordinatörü Sedat Kirt, Sun Express’in Almanya’daki 6 noktadan Dalaman’a direkt uçuşa başlayacağını ve bu durumun Alman turist sayısını artıracağını söyledi.

Kirt, gazetecilere yaptığı açıklamada, 6 Mart’ta başlayan ve 10 Mart tarihine kadar devam edecek ITB Berlin Fuarı’na Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB), Marmaris Turizm Birliği ile Türkiye Seyehat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu temsilcilerinin katıldığını ve fuarda Marmaris ile çevresinin tanıtıldığını belirtti.

Fuara bölge adına çok sayıda otel ve acente temsilcilerinin de katıldığına işaret eden Kirt, ”Marmaris ve çevresini anlatan tanıtım materyalleri ile kırsal turizm rehberimizi ve bölgenin doğal şifalı bitkileri olan kekik, defne, lavanta ile adaçayını ziyaretçilerimize hediye ediyoruz. Eko turizm kokteylinde de bu ürünleri tanıtacağız” dedi.

Fuarın ilk 3 gününde sadece profesyonellerin yer aldığını dile getiren Sedat Kirt, fuarın son iki gününün ise tüketiciye yönelik olacağını bildirdi.

Fuar sırasında turizmcilere sunulan raporun, 2013 turizm sezonu için olumlu sonuçlar ortaya koyduğuna dikkati çeken Kirt, ”Genel ekonomik durgunluğa rağmen turizm sektöründe dünyada yüzde 2’lik bir büyüme bekleniyor. Türkiye’yi her yıl ziyaret eden 5 milyon Alman turist sayısının artması için yoğun çaba sürüyor. Bölgemiz için en sevindirici haber ise Sun Express’in Almanya’daki 6 noktadan Dalaman’a direkt uçuşa başlayacak olması. Bu direkt uçuşların bölgemize gelecek Alman turist sayısını arttıracağını düşünüyoruz” dedi.

Kirt, bu konunun Almanya’da kamuoyuna duyurulması için MARTAB olarak çeşitli toplantılar yapacaklarını bildirdi.
Fuarın Marmaris açısından oldukça olumlu olduğuna değinen Kirt, Alman pazarında bir artış yaşanacağınını gözlemlediklerini vurguladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Dalaman, Eko turizm, ITB Berlin Fuarı, Marmaris, Marmaris Turizm Birliği, MARTAB, Sedat Kirt, Sun Express, Sun Express almanya, Sun Express türkiye, Türkiye Seyehat Acenteleri Birliği,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları