Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Marmara Belediyeler Birliği’nde İmar Mevzuatı seminerleri düzenlendi

28 Aralık, 2009 | 16:32

26-27 Aralık 2009 tarihlerinde Marmara Belediyeler Birliği’nde düzenlenen seminerler ile İmar Mevzuatı ve İmar Denetimi gibi konular ele alındı.

Marmara Belediyeler Birliği’nde İmar Mevzuatı Seminerleri Başta İstanbul olmak üzere tüm bölgenin en önemli problemlerinden biri olan ‘imar’ konusunun işlendiği seminerlerde Mülkiye Başmüfettişi Vahdettin Özcan “İmar Mevzuatı”, Merkez Valisi Selim Cebiroğlu ise “İmar Denetimi” konularında sunum yaptı.

Mülkiye Başmüfettişi Vahdettin Özcan konuşmasında belediye meclis üyelerinin imar konusundaki yetkilerine değindi.

Özcan yaptığı sunumda, “İmar kararları meclis kararıyla onaylansa ve de bu karar, bir yönüyle hatalı olsa dahi, bu karardan ve uygulamadan meclis değil, belediye başkanı sorumludur. Belediye başkanının imarla ilgili bir kararı, yargıya taşıma yetkisi vardır ve kanunen verilen süre içinde yargıya gitmezse, sorumlu kişi belediye başkanıdır” dedi.

Merkez Valisi Selim Cebiroğlu ile devam eden sunumda Cebiroğlu, İmar Denetimi Mevzuatı ile ilgili kanun maddelerini anayasadan başlamak üzere tek tek anlattı.

Cebiroğlu, “775. Sayılı kanunun 18. Maddesine göre, kanuna aykırı yapılan her imarın yıkılması gerekir. Ancak uygulamada bunun pek fazla yapılamadığını, böylelikle çarpık yapılaşmanın giderek yayıldığını görüyoruz. Bu madde, belediye başkanları tarafından mutlaka uygulanmalıdır” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İmar Mevzuatı ve İmar Denetimi, Marmara Belediyeler Birliği, Marmara Belediyeler Birliği Haberleri, Merkez Valisi Selim Cebiroğlu, Mevzuatı, Mülkiye Başmüfettişi Vahdettin Özcan, Selim Cebiroğlu, Vahdettin Özcan, Vali Selim Cebiroğlu,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları