Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Marimba sanatçısı Lerzan Tuncer Zürih’te sahne alacak

11 Mayıs, 2016 | 11:44

Marimba sanatçısı Lerzan Tuncer

Marimba ve Vibraphone sanatçısı Lerzan Tuncer, Haziran ayında gerçekleşecek Zurih Festivali’nde sahne alacak.

10 – 11 Haziran’da gerçekleşecek olan Lerzan Tuncer konserine, özel bir akustiğe sahip İsviçre ve Avrupanın en prestijli salonlarından The Tonhalle, ev sahipliği yapacak.

Her biri alanında virtüöz olan ve Avrupa’nın farklı ülkelerinden katılacak sanatçıların arasında, bu yıl ilk defa bir Türk Vurmalı Calgılar sanatçısı da yer alıyor. Sanatçıların, uluslararası alanda önemli başarılara imza atmış ve kendini klasik müzik alanında kanıtlamış kişiler arasından davet edildiği orkestrada, Dadaizm’in müzikal serüvenine dair eserler sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Geçtiğimiz aylarda ünlu orkestra şefi Paul Taylor’un davetiyle projeye katılarak Türkiye’yi timpanist olarak ve percussionda temsil edecek olan Lerzan Tuncer, 22 sanatçının yer alacağı konsere büyük bir özveriyle hazırlandığını, Türkiye’yi başarıyla ve gururla temsil edeceğini söyledi.

Program kapsamında, dünya prömiyerlerinden Marc Kilchenmann’dan “Apeiron”, John Wolf Brennan’den “Dadaleum” ve Paul Suits’in “Im Park” adlı eserleri de seslendirilecek. Programda bunların yanı sıra Edgar Varese, John Cage ve Ligeti gibi çağdaş müziğin onemli temsilcilerinin de eserleri var.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İsviçre, Lerzan Tuncer, Lerzan Tuncer kimdir, Marimba, The Tonhalle, Zurih Festivali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları