Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Maria Sharapova’dan doping itirafı!

08 Mart, 2016 | 09:39

Maria Sharapova Dünyaca ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova, dün akşam düzenlediği basın toplatısında doping yaptığını itiraf etti.

Los Angeles’ta bir basın toplantısı düzenleyeceğini duyuran Maria Sharapova, kendisiyle ilgili önemli bir bilgi paylaşacağını söylemişti. Herkes uzunca bir süredir sakatlıklarla boğuşan Rus raketin kariyerine son noktayı koyacağı haberini vermesini beklerken Sharapova’dan yıla damga vuracak bir itiraf geldi.

Kadınlar eski 1 numarası Maria Sharapova, Avustralya Açık’ta doping testini geçemediğini açıkladı. 28 yaşındaki Rus tenisçi, doping testinde, sağlık sorunları nedeniyle 2006 yılından bu yana aldığı Meldonium adlı yasak maddenin bulunduğunu belirtti.

Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF), doping soruşturması bitene kadar Rus raketin lisansını iptal etti ve müsabakalardan men cezası verdi.

İlk darbe sponsorundan

Hakkında soruşturma yürütülen ve ceza alması muhtemel görünen Maria Sharapova’ya ilk darbe sponsorundan geldi. Ünlü sporcu ile 8 yıl için 70 milyon dolar tutarında bir sponsorluk anlaşması bulunan Nike, sözleşmenin dondurulduğunu açıkladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Maria Sharapova, Maria Sharapova avustralya açık, Maria Sharapova doping, Maria Sharapova kimdir, Maria Sharapova nike, Maria Sharapova son dakika, Maria Sharapova tenis,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları