Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Mardin’de turizm konusuna ağırlık verilmeli”

03 Ocak, 2011 | 12:55

Mardin Milletvekili Cüneyt Yüksel, sanayi ve tekstil sektörünün önde gelen firmalarına çağrı yaparak, Mardin’de iş yapmak isteyenin önünü sonuna kadar açmaya hazır olduklarını söyledi.

Cüneyt Yüksel, Mardin’in Güneydoğu’da yükselen bir değer olduğunu belirterek, gerek sanayi alanında ve gerekse turizm ve tekstil alanında önemli bir potansiyeli olmasından dolayı iş adamlarını Mardin’de yatırım yapmaya çağırdı.

Bölgede yeni iş alanları oluşturmanın kendi asli görevleri arasında olduğunu belirten Yüksel, bölgedeki iş gücüne değinerek sanayi, tekstil ve turizm konusunda ağırlık verilmesi gerektiğini belirtti.

Dünyanın birçok ülkesinden yatırımcılar Mardin’de yatırım yapmaya hazırlandıklarını ifade eden Yüksel, ”Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, tekstil firmalarının Doğu ve Güneydoğu’ya taşınmaları için destek veriyor. Tekstil firmalarının kalkınmada öncelikli illere taşınmaları durumunda yüzde 50’ye varan enerji desteği, KDV istisnası, SSK işveren prim indirimi, yatırım yeri tahsisi gibi teşvikler öngörülüyor. Teşviklerin 2014 yılı sonuna kadar devam etmesinin planlanıyor.” dedi

Mardin’de son iki yılda yapılan yatırımlar ve açılan fabrikalar sayesinde Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nde yer kalmadığını kaydeden Yüksel, ”İkinci Organize Sanayi Bölgesi için 400 dönümlük arazi tahsisi yapıldı. İşlemler devam ediyor. Bu yıl içinde ikinci OSB’nin inşallah temelini atacağız. Mardin’de yatırım yapmak isteyen yüzlerce yatırımcı var. Yer sıkıntısı olduğu için şu anda ertelemek zorunda kaldılar. Geçen yıl 50 fabrika açıldı. Sırada 50 fabrika daha var. Geçtiğimiz yıl OSB’de yaklaşık bin 500 gencimiz istihdam edildi. İki yıl içinde bölgede kurulacak 50 fabrikanın daha açılması ile birlikte en az 2 bin gencimize yeni iş alanı oluşturulacak. Mardin artık turizm den sonra sanayide de önemli adımlar attı. Ortadoğu pazarına yönelik önemli bir ticari kapı haline geldi.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cüneyt Yüksel, Mardin, Mardin Milletvekili Cüneyt Yüksel, Mardin Otel, Mardin Turist, Mardin Turistler, Mardin Turizm, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları