Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mardin’deki turizm yatırımları iş sahaları açıyor / Turizm Haberleri

14 Ocak, 2011 | 12:12

Mardin’deki turizm yatırımları iş sahaları açıyor / Turizm Haberleri

Mardin Valisi Hasan Duruer, Mardin ‘de son yıllarda ekonomi ve turizm alanında meydana gelen gelişmelerin, istihdama yönelik yatırımları arttırdığını ve gençlere yeni iş alanları açtığını söyledi.

Mardin’de istihdamı geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirleri belirlemek, iş piyasasının ihtiyaç duyduğu meslekleri tespit etmek ve bu mesleklere yönelik işgücü yetiştirme faaliyetleri konusunda ‘İstihdam Toplantısı’ yapıldı. Mardin Valiliği’nde yapılan toplantıya Vali Hasan Duruer’in yanı sıra Mardin Belediye Başkanı M. Beşir Ayanoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halil Homan, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Hayrettin Bahçıvancı ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Ali Tutaşı da katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Hasan Duruer, Mardin’in gelişim alanı ve gelişim süreci hakkında bilgiler verdi. Yurt çapında olduğu gibi Mardin’in de kalifiye elaman sıkıntısı çektiğini belirten Vali Duruer, ”Bizdeki elemanlar her işi yapıp ama hiçbir iş yapamayan elemanlardır. Her işi yapan hiçbir işi hakkıyla yerine getiremez. Biz gerekli eğitimlerimizi verirken ihtiyaçlarımızı tespit edip ona yönelik hizmetler satın almalıyız.”dedi.

Mardin’in ihtiyacını karşılamaya yönelik kalifiye eleman yetiştirme konusunda ciddi çalışmaları olduğunu vurgulayan Mardin İl Milli Eğitim Müdür Vekili Turan Ateş ise “Kalifiye eleman yetiştirmek için meslek teknik liselerinde çeşitli bölümler açtık. Önümüzdeki zamanlarda bilgisayar, bakım onarım, bilgisayar destekli çizim, gazaltı ve toz altı kaynakçılığı gibi bölümler açacağız. Eksiklerimizi azami seviyeye düşürmek için bunu lisans programlarıyla desteklememiz gerekir. Bu konuda üniversite ile ortak çalışmalar yapmayı düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.
İş-Kur Mardin İl Müdürü Bülent Bekin de verdikleri eğitim alanı ve toplam kayıtlı işsiz kişi sayısının 4 bin 40 kişi olduğunu belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hasan Duruer, Mardin, Mardin Turist, Mardin Turizm, Mardin turizm yatırımları, Mardin Valisi Hasan Duruer, Turizm Gelişmeleri, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları