Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mardin’de “inanç turizmi” masaya yatırılıyor

17 Eylül, 2010 | 13:28

MÜSİAD Hizmet Sektör Kurulu Türkiye İstişare Toplantısı’nda, “İnanç Turizmi Kriterlerinin Tespiti, Değerlendirilmesi ve Geliştirilmesi” konusu ele alınacak.

MÜSİAD Mardin Şubesi’nin evsahipliğinde yarın gerçekleştirilen toplantıya konuşmacı olarak; İstanbul Rum Ortodoks Patrikliği I. Bartholomeos’un Temsilcisi, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtım Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Seyit Ahmet Arslan, TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TUREB Yönetim Kurulu Üyesi Mardin Çalışma Konseyi Başkanı Ayşe Nükhet Everi, Türk Amerikan Turizm Konseyi Başkanı Emin Çakmak, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şinasi Gündüz ve 19 Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mahmut Aydın katılacak.

MUSİAD Mardin Şube Başkanı Kazım Aksoy ,7 bin yıllık tarihi geçmişi ve farklı dinleri ve dilleri ile bir çok medeniyetlere ev sahipliği yapan Mardin’de önemli bir toplantı düzenlediklerini söyledi. Cumartesi günü “İnanç Turizmi” konulu toplantıda Mardin’deki İnanç turizmini masaya yatıracaklarını belirten Aksoy, ktoplantıya İstanbul Rum Ortodoks Patrikliği I. Bartholomeos’un Temsilcisi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtım Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Seyit Ahmet Arslan, TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy, gibi önemli kişilerde katılıyor. Mardin’in inanç kimliği ön plana çıkmaktadır. Bu da dünyaya önemli mesajlar vermektedir. Burada yaşanan hoşgörü ve birlik ve beraberlik ortamı dünyaya örnek teşkil etmektedir.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ardin Turizm, Mardin Haberleri, Mardin İnanç Turizm, Mardin İnanç Turizmi, Mardin MUSİAD, Mardin Turizm, Seyit Ahmet Arslan, TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları