Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mandela için “Özgürlüğe Giden Uzun Yol”

17 Şubat, 2014 | 14:07

nelson-mandela-2341

Güney Afrika’nın özgürlük ve insan hakları savunucusu Nelson Mandela’nın biyografisini beyaz perdeye sunan film, onun efsaneleşen insan haklarına saygı, tolerans ve yaşama olan inancını gözler önüne seriyor.

Taşra kasabasında başlayan çocukluğundan başlayarak, Güney Afrika başkanı olmasına kadar yaşadığı süreçte politikaya olan ilgisi ve savaşçı ruhu anlatılıyor. 1964 yılında aldığı hapis cezasının ardından yıllarca hapishanede kalan ve 27 yıl sonra özgürlüğüne kavuşan Mandela hayatının geri kalanını esir olan insanları özgürleştirmeye adamıştır. 1993 yılında Nobel Barış Ödülü alan ve 1994 yılında ilk siyahi başkan olarak adını tarihe yazdıran Mandela’nın biyografi filmini Justim Chadwick yönetiyor. 28 Şubat’ta vizyona girecek olan film hem Mandela’nın yaşamını hem de Güney Afrika’yı görmek isteyenleri bekliyor.

Güney Afrika’da görülecek çok yer var

Nelson Mandela’nın yaşam öyküsü yalnızca bu efsanevi insan hakları savaşçısının mücadeleli yaşamını bizlere göstermekle kalmıyor, aynı zamanda Güney Afrika’yı akıllara getiriyor. Seyahat tutkunları için en ilgi çekici yerlerden biri olan Güney Afrika’da özellikle Mandela’nın Evi geziliyor. Evin içinde hala kurşun izlerinin olması, orijinal eşyaların bulunması, fotoğrafla ve yazılar oldukça dikkat çekiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
28 şubat film, Afrika, Güney Afrika, mandela, Nelson Mandela, özgürlüğe giden uzun yol, siyahi lider,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları