Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mandarin Oriental’den misafirlerine ‘Pepper’ sürprizi!

20 Kasım, 2017 | 18:45

Las Vegas’da kumarhane, gece kulübü veya şov içermeyen nadir mekanlardan biri olan Mandarin Oriental, misafirlerini eğlendirmek için yaratıcı yeni bir yol buldu. Ziyaretçileri Sky Lobby’de insansı robot ‘Pepper’ karşılıyor.

Eğlence dünyanın en önemli yerlerinden sayılan Las Vegas’taki Mandarin Oriental’de gelen konuklar, karşılamada oldukça ilginç anlar yaşıyor.

Elinde bir tabletle bekleyen bu geniş gözlü sevimli robot, 23. katta bulunan Sky Lobby’ye gelen ziyaretçileri karşılıyor. Konuklar  bu sevimli robotun elindeki tabletten her türlü hizmeti anında görebiliyor.

Mandarin Oriental Las Vegas’ta “Pepper Robot” ile tanışın

Mandarin Oriental’in pazarlama ve iletişim direktörü Patricia Galas, dans edebilen robotlarının çok eğlenceli olduğunun altını çizerek, “Dans edebiliyor ve fotoğraf için poz veriyor. Ayrıca ona en çok sorulan soruların cevaplarını da yükledik” dedi.

Papper’in, kahvaltı için en iyi yerler, odaya nasıl gidilir, en yakın ATM’nin nerede olduğu, ne zaman ödeme yapıldığı ve nerelerin görülmesi gerektiğinin cevaplarını misafirlerle paylaşıyor.

Pepper Mandarin Oriental’in elamanı gibi

Patricia Galas,”O kadar çok ilgi görüyor ki, insanlar soru sormak için sıraya bile giriyorlar. O, lobideki yeni meslektaşımız” açıklamasında bulundu.

7 Kasım’dan bu yana Mandarin Oriental’de görev yapan Pepper, Las Vegas Strip’teki tek örnek. Dünyada ise çok bazı elit otellerde çok az sayıda bulunuyor.

Pepper’in işteki ilk iki haftasında Mandarin Oriental yetkilileri onu lobide teste tabii tutarak misafirlerle olan iletişimini kayda geçiyor ve gerekli verileri almaya çalışıyorlar.

Öte yandan Galas ve Mandarin yetkilileri, Pepper’ın yazılımının sürekli güncellenmesini sağlamak için haftada birkaç kez üretici SoftBank Robotics ile temasa da geçiyor.

Pepper’e karşı tepkiler inanılmaz

Bu sevimli robot insan benzeri hareketleri ile her yaştan konukların şimdiden sempatisini toplamış durumda.

“Ona karşı verilen tepkiler oldukça inanılmaz” diye konuşan Galas, “Galiba, ilk kez küçük bir bebeği görmüş gibi oluyorlar. Çocukların onunla etkileşimde bulunduğunu görüyor ve buna inanamıyorlar. Bu durum uzun süredir göremediğimiz müthiş bir olay, bir tür büyü gibi” yorumunda bulundu.

Amerika Las Vegas Otelleri 3 gece 99 €’dan itibaren konaklama alternatifleri

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Las Vegas, Las Vegas Mandarin Oriental, Las Vegas Strip, Mandarin Oriental, Mandarin Oriental Patricia Galas, Mandarin Oriental Sky Lobby, Mandarin Oriental'in pazarlama direktörü, Patricia Galas, Pepper, Sky Lobby, SoftBank Robotics,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları