Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Manavgat’ın turizm geliri 3 milyar dolar

20 Nisan, 2013 | 11:39

Manavgat'ın turizm geliri 3 milyar dolar Antalya’ya gelen 11 milyon turistin üçte birinden fazlası Manavgat’ta tatil yapıyor.

Turizmden, ekonomisine yıllık 24 milyar dolar girdi sağlayan Türkiye’de, 3 milyar dolarlık kısımla Manavgat, en büyük yatak destinasyonu olarak dikkat çekiyor. Manavgat, vergi gelirleri bakımından da 35 ilin önünde geliyor.

Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Turizm Haftası ile ilgili yaptığı açıklamada, Antalya’ya gelen turistin üçte birinin Manavgat’ta konakladığını söyledi.

Turizm sezonunda bölgede 40 bin kişinin istihdam edildiğini belirten Sözen, bu rakamın, yüksek turizm sezonunda 60 bine ulaşabildiğini kaydetti.

Başkan Sözen , “Dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi’ni her yıl 1 milyon turist gezmektedir. Bunun dışında, ilçemizdeki bot turizmi de önemli konumdadır. Manavgat Irmağı’nda seyreden 150 adet botumuz var. 150 bot her yıl ortalama 700 bin yerli ve yabancı turiste ırmakta Manavgat’ın tarihi ve doğal güzelliğini gösteriyor. Büyük bir aşkla, sevdayla bağlı olduğumuz, adeta açık hava müzesi ve cennet görünümündeki Manavgatımızda bu potansiyeli, en iyi şekilde değerlendirmek ve dünya turizm gelirlerinden hak ettiğimiz payı alabilmemiz için her türlü gayreti göstermenin bilinci içindeyiz. Vergi gelirleri bakımından 35 ilden daha büyüğüz. Fakat yeterli desteği alamıyoruz.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya haberlei, Antalya tturizm, Manavgat, Manavgat şelalesi, Manavgat tatil, Manavgat turizm, Şükrü Sözen, Turizm Haftası, turizm sezonu, Turizm sezonu antalya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları