Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Manavgat’ın turizm geliri 3 milyar dolar

20 Nisan, 2013 | 11:39

Manavgat'ın turizm geliri 3 milyar dolar Antalya’ya gelen 11 milyon turistin üçte birinden fazlası Manavgat’ta tatil yapıyor.

Turizmden, ekonomisine yıllık 24 milyar dolar girdi sağlayan Türkiye’de, 3 milyar dolarlık kısımla Manavgat, en büyük yatak destinasyonu olarak dikkat çekiyor. Manavgat, vergi gelirleri bakımından da 35 ilin önünde geliyor.

Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Turizm Haftası ile ilgili yaptığı açıklamada, Antalya’ya gelen turistin üçte birinin Manavgat’ta konakladığını söyledi.

Turizm sezonunda bölgede 40 bin kişinin istihdam edildiğini belirten Sözen, bu rakamın, yüksek turizm sezonunda 60 bine ulaşabildiğini kaydetti.

Başkan Sözen , “Dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi’ni her yıl 1 milyon turist gezmektedir. Bunun dışında, ilçemizdeki bot turizmi de önemli konumdadır. Manavgat Irmağı’nda seyreden 150 adet botumuz var. 150 bot her yıl ortalama 700 bin yerli ve yabancı turiste ırmakta Manavgat’ın tarihi ve doğal güzelliğini gösteriyor. Büyük bir aşkla, sevdayla bağlı olduğumuz, adeta açık hava müzesi ve cennet görünümündeki Manavgatımızda bu potansiyeli, en iyi şekilde değerlendirmek ve dünya turizm gelirlerinden hak ettiğimiz payı alabilmemiz için her türlü gayreti göstermenin bilinci içindeyiz. Vergi gelirleri bakımından 35 ilden daha büyüğüz. Fakat yeterli desteği alamıyoruz.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya haberlei, Antalya tturizm, Manavgat, Manavgat şelalesi, Manavgat tatil, Manavgat turizm, Şükrü Sözen, Turizm Haftası, turizm sezonu, Turizm sezonu antalya,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları