Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Manavgat Şelalesi’nde turist yoğunluğu

28 Nisan, 2009 | 12:05

Manavgat Şelalesi Dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi’nde yerli ve yabancı turist hareketliliği esnafın yüzünü güldürürken şelalenin işletme şefi  Tekin Başoğlu, çağlayanda su seviyenin azalmasıyla birlikte yerli ve yabancı ziyaretçilerin arttığını söyledi.

Sezonu 20 Nisan’da açtıklarını belirten Başoğlu, çağlayan ziyaretçi yoğunluğunu Orta ve Kuzey Avrupalı turistlerin oluşturduğunu belirtti.

Başoğlu, geçen yıl şelaleyi 800 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiğini hatırlatarak  “20 Ocak’tan bu yana çağlayanda su seviyesi çok yüksek olduğu için masaları dışarı çıkarmamıştık. Su seviyesi düşünce dükkanları ve restoranları açtık. Yerli ve yabancı turist hareketliliği esnafın yüzünü güldürüyor. Şelalede su seviyesi bir hafta sonra normal hale gelecek.

Turistler suyun akış debisinin olduğu yeri takından görmek için çıplak ayakla yürüyor. ” diye konuştu.

Sarılar beldesi Belediye Başkanı Mustafa Erkan Ersoy ise bu yıl çağlayana 900 bin turist gelmesini beklediklerini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Manavgat şelalesi, Mustafa Erkan Ersoy, Sarılar Beldesi, Tekin Başoğlu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları