Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Manavgat Şelalesi’nde turist yoğunluğu

28 Nisan, 2009 | 12:05

Manavgat Şelalesi Dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi’nde yerli ve yabancı turist hareketliliği esnafın yüzünü güldürürken şelalenin işletme şefi  Tekin Başoğlu, çağlayanda su seviyenin azalmasıyla birlikte yerli ve yabancı ziyaretçilerin arttığını söyledi.

Sezonu 20 Nisan’da açtıklarını belirten Başoğlu, çağlayan ziyaretçi yoğunluğunu Orta ve Kuzey Avrupalı turistlerin oluşturduğunu belirtti.

Başoğlu, geçen yıl şelaleyi 800 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiğini hatırlatarak  “20 Ocak’tan bu yana çağlayanda su seviyesi çok yüksek olduğu için masaları dışarı çıkarmamıştık. Su seviyesi düşünce dükkanları ve restoranları açtık. Yerli ve yabancı turist hareketliliği esnafın yüzünü güldürüyor. Şelalede su seviyesi bir hafta sonra normal hale gelecek.

Turistler suyun akış debisinin olduğu yeri takından görmek için çıplak ayakla yürüyor. ” diye konuştu.

Sarılar beldesi Belediye Başkanı Mustafa Erkan Ersoy ise bu yıl çağlayana 900 bin turist gelmesini beklediklerini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Manavgat şelalesi, Mustafa Erkan Ersoy, Sarılar Beldesi, Tekin Başoğlu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları