Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Manavgat Şelalesi’nde aktif turizm sezonu sona erdi

19 Aralık, 2011 | 10:40

Antalya’nın Manavgat Şelalesi’nde turizm sezonu sona erdi.

Turizm sezonunda çağlayana gelen turist ağırlığını Rus, Orta Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu(BDT) ve İskandinav ülkeleri vatandaşları oluşturdu.

Manavgat Şelalesi İşletme Sorumlusu Tekin Başoğlu, çağlayanda aktif turizm sezonunun sona erdiğini söyledi. Bu sene iyi bir turizm sezonu geçirdiklerini belirten Başoğlu, ziyaretçi ağırlığını Ruslar, Orta Avrupa ve İskandinav ülke vatandaşlarının oluşturduğunu kaydetti. Çağlayana dünyanın 47 ülkesinden Antalya’ya tatile gelen turistin ziyarette bulunduğu bilgisini veren Başoğlu, son yıllarda Uzakdoğu, Balkanlar, Ortadoğu, Baltık ve Afrika ülkelerinden de şelaleyi görmeye geldiğini söyledi.

Çağlayana gelen konuklara Yörük çadırında Osmanlı mutfağının bütün yemek ve tatlı çeşitlerini servis ettiklerini belirten Başoğlu, Rus, Alman, Belçika, Hollanda ve İskandinav ülke vatandaşlarının yöresel ve ızgara türü yemeklere ilgi gösterdiğini kaydetti. Başoğlu, “Çağlayanda aktif turizm sezonu sona erdi. Sezon sona erse de şelaleyi yerli ve yabancı turistler ziyaret etmeye geliyor. Sonbahar ve kış döneminde ziyaretçi ağırlığı yerli, Alman ve İskandinavlardan oluştu. İyi bir sezon geçirdik. Osmanlı mutfağına özgü yemek ve tatlılar çıkarmamız turistlerin şelalede uzun süre kalmasını sağlıyor. Böylece yemek kültürümüzü de tanıtmış oluyoruz. Yerli ve yabancı konuklar çağlayanın su akışı eşliğinde Osmanlı mutfağına ait yemek ve tatlı çeşidi yemeyi seviyor.” diye konuştu.

Bastıyalı Turizm Seyahat Acentesi İskandinav Turist Uzmanı Mehmet Reşat Akıl, Antalya’ya getirdikleri Norveç, İsveç, Finlandiya ve Danimarkalı turistleri haftanın 3 günü Side Antik Kent’i gezdirdikten sonra topluca Manavgat Şelalesi’ni gezdirdiklerini söyledi. İskandinav turistlerin çağlayana genelde yemek yeme ve hatıra fotoğrafı çektirmeye geldiklerini belirten Akıl, özellikler Norveç ve İsveçli turistlerde fotoğraf çektirmenin bir kültür olduğunu ve gezdikleri yerlerin hepsini fotoğrafladıklarını ifade etti.

Manavgat’ın Sarılar Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Erkan Ersoy, çağlayana gelen turist sayısında son beş yıl içinde kademeli artış olduğunu söyledi. Geçen yıl çağlayana 850 bin yerli ve yabancı turistin geldiğini belirten Ersoy, sene sonuna kadar bu rakamın bir milyonu bulmasını beklediklerini kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Manavgat Şelalesi, Manavgat şelalesi, Manavgat Şelalesi turizm, Turist, Turizm, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları