Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Manavgat Şelalesi’ne 2011’de 1 milyon turist bekleniyor / Turizm Haberleri

18 Şubat, 2011 | 11:53

Manavgat Şelalesi’ne 2011’de 1 milyon turist bekleniyor / Turizm Haberleri

Dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi’nde turizm sezonu başladı. Çağlayana 2011 yılında 1 milyon turist gelmesi bekleniyor.

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Sarılar Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Erkan Ersoy, beldeleri sınırları içinde bulunan şelaleye geçen sene 900 bin yerli ve yabancı turistin geldiğini söyledi. Yeni turizm sezonu hedeflerinin 1 milyon ziyaretçi olduğunu belirten Ersoy, yerli turizm hareketliliğini artırmak için ‘Çağlayanı dünya gördü ya siz …’ kampanyası başlattıklarını söyledi. 4 yıl önce küresel ısınmaya bağlı meydana gelen kuraklıkta Manavgat Şelalesi’ndeki su kesintisiyle birlikte ziyaretçi sayısının 900 binden 550 bine düştüğünü belirten Ersoy, 4 yıl içinde kademeli artışın 900 bine yükseldiğini kaydetti.

Ersoy, şu bilgileri aktardı: “2010’da çağlayanı ziyaret eden gözde turistler Orta Avrupa, Baltık, İskandinav ülkeleri, Bağımsız Devletler Topluluğu(BDT) ve Ruslar oldu. Son yıllarda ziyaretçiler arasında İngiliz ve İskandinav ülkelerden Norveç, İsveç, Danimarka ve Finlandiyalı turistlerde artış var. Bu yıl çağlayanda yoğun bir turizm sezonu geçireceğimizi inanıyorum. Avrupa erken rezervasyonları çok iyi durumda. Hedefimiz dünyanın her ülkesinde işyeri ve evlerin duvarlarını Manavgat Şelalesi’nin hatıra fotoğrafları süslemesi.”

Manavgat Şelalesi İşletme Şefi Tekin Başoğlu, çağlayanda yeni turizm sezonunu başlattıklarını belirtti. Geçtiğimiz aylarda yoğun yağmur yağışıyla birlikte dükkanlarda meydana gelen hasarları onardıklarını anlatan Başoğlu, 2011’de çok iyi turizm sezonu geçireceklerinine yürekten inandıklarını kaydetti.

Hot-Affiliates Reklamları

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya 2011, Antalya Manavgat Şelalesi, Danimarka, Finlandiya, İsveç, Manavgat şelalesi, Manavgat Şelalesi turist, Manavgat Şelalesi Turist Sayısı, Norveç, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları