Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Manavgat Şelalesi’ni bu yıl 1 milyon turist ziyaret etti

20 Aralık, 2012 | 09:15

Manavgat Şelalesi'ni bu yıl 1 milyon turist ziyaret etti Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Sarılar beldesi sınırları içindeki dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi’ni, bu yıl 1 milyon yerli ve yabancı turist ziyaret ettiği belirtildi.

Ziyaretçilerden 350 bininin öğrenci, öğretmen, kamu görevlisi, yabancı ülke diplomatları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri olduğu bildirildi.

Sarılar Belediye Başkanı Mustafa Erkan Ersoy, yaptığı açıklamada, belde sınırları içinde olan çağlayanı bu yıl 1 milyon yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiğini söyledi. 350 bin ziyaretçinin Anadolu ve Antalya bölgesindeki kültürel varlıkları tanımaya yönelik olduğunu belirten Ersoy, geçen yıl ise ziyaretçi sayısının ise 840 bin olduğunu kaydetti.

Antalya’ya gelen Alman, İngiliz, Rus, Hollanda, Belçika, Avusturya, İtalya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Norveç, İsveç, İsviçre, Finlandiya ve Danimarkalı turistlerin tatil programlarında Manavgat Şelalesi’ni ziyaretinde bulunduğunu hatırlatan Ersoy, son 4 yıl içinde Avrupalı turistler kadar yerli ve gurbetçi ziyaretlerinde de gözle görünür artış olduğunu söyledi.

Şelalenin Manavgat’ın yurt dışı turizm tanıtımlarında Apollon Tapınağı ile birlikte sembolü olduğunu belirten Ersoy, çağlayanın geçmiş yıllarda çekilen Yeşilçam filmlerinin bazı sahnelerini şelale görüntüsünün süslediğini kaydetti. Ersoy, “Çağlayanın tanıtımına yabancı turistler kadar yerli turist ziyaretlerine özel önem veriyoruz. Doğal varlıklarımızı kendi insanımızın da yakından tanımasını istiyoruz. Onun için ülkemizin dört bir yanında şelaleyi görmek için öğrenci grupları geliyor. Yabancı öğrencilerde ziyaret ederek doğal varlığımızı yakından görüyor.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman, Antalya Manavgat Şelalesi, Antalya Turist, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Hollanda, İngiliz, İsveç, İsviçre, İtalya, Manavgat şelalesi, Manavgat Şelalesi turist, Norveç, Polonya, Rus,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları