Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Manavgat Şelalesi’nde hedef 1 milyon turist

27 Haziran, 2011 | 11:24

Dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi’nde turizm hareketliliği başladı. Aktif turizm sezonunun başlaması ile çağlayana gelen başta Almanlar olmak üzere Orta Avrupa, Rus ve İskandinav turistler esnafın yüzünü güldürdü.

Geçen yıl 820 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği çağlayanı yeni yılda 1 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Manavgat Şelalesi’nin turizm şehrinin dünyaya tanıtılmasında Manavgat’ın sembolü olduğunu belirten Sarılar Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Erkan Ersoy, çağlayaanda turist hareketliliğinin başladığını söyledi. Yeni yılda şelalede 1 milyon turistin gelmesini tahmin ettiklerini belirten Ersoy, şelaleyi görmek için başta Orta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın çoğu ülkesinden yabancı konuğun geldiğini kaydetti. Ersoy, “Aktif turizm sezonunun başlaması ile çağlayanda turist hareketliliği başladı. Yeni yılda çağlayanı 1 milyon turistin ziyaret etmesini bekliyoruz.” diye konuştu.

Manavgat Şelalesi İşletme Şefi Tekin Başoğlu, çağlayanın günlük 3 bin 500 civarında turistin ziyaret ettiğini belirtti. Başoğlu, yeni sezonda Alman, Orta Avrupa ülkeleri yanı sıra İngiliz, İskandinav ve Rus turistlerde geçen yıla göre gözle görünür artış görüldüğünü kaydetti. Başoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şelalede pazartesi ve perşembe günleri yoğun turist hareketliliği yaşıyoruz. Hareketliliğin eylül ayı sonuna kadar devam edeceğini umuyoruz. Bu sene Avrupa’da yaşayan gurbetçilerin şelaleye ilgisi yoğun. Güzel bir sezon geçireceğimize inanıyorum.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Manavgat Şelalesi, Manavgat şelalesi, Manavgat Şelalesi İşletmesi, Manavgat Şelalesi turist, Manavgat Şelalesi Turist Sayısı, Manavgat Şelalesi turizm,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları