Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Manavgat Şelalesi ‘ne en çok Rus, İngiliz ve İskandinav turistler geliyor

15 Ağustos, 2011 | 09:53

Manavgat Şelalesi ‘ne en çok Rus, İngiliz ve İskandinav turistler geliyor

Dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi, aktif turizm sezonunun en hareketli günlerini yaşıyor. Manavgat Şelalesi’ni günlük 5 bin yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor. Ağustos ayında en fazla turist yoğunluğunu Rus, İngiliz ve İskandinav ülke vatandaşları oluşturuyor.

Çağlayana gelen Rus turist yoğunluğu esnafın yüzünü güldürüyor. Manavgat’ın Sarılar Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Erkan Ersoy, 2011 yılı içinde çağlayanı 1 milyon turistin ziyaret etmesini tahmin ettiklerini söyledi. Çağlayanı geçen yıl 850 bin turistin ziyaret ettiğini belirten Ersoy, Antalya’ya tatile gelen ve gezi yapmayı seven turistlerin önemli çoğunluğunu Düden, Kurşunlu, Side Antik Kent, Perge, Manavgat Irnağı’nda bot turu, Külliye Camii’ni ziyaret ettikten sonra Manavgat Şelalesi’ne uğramadan kaldıklarını konaklama tesisine geri dönmediklerini kaydetti.

Manavgat Şelalesi’nin Türkiye’nin dünyada doğal güzelliklerinin tanıtılmasına büyük katkı sağladığını belirten Ersoy, çağlayana yıllık dünyanın 55 ülke vatandaşının görmeye geldiğini ifade etti. Ersoy, “Aktif turizm sezonunun ortalarına doğru şelaleye yerli ve yabancı turist ziyaretleri artış gösteriyor. Antalya’ya tatile gelen İskandinav ve İngiliz turistler çağlayanda hatıra fotoğrafı çektirmeden gitmiyor. Ağustos ayının ilk 10 gününde ise turist yoğunluğunu Rus, Bağımsız Devletler Topluluğu(BDT) ve İskandinav turistler oluşturdu. Son yıllarda İskandinav ülke vatandaşlarının Manavgat Şelalesi’ne ilgisi çok yüksek.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Manavgat Şelalesi, Manavgat şelalesi, Manavgat Şelalesi Alman turist, Manavgat Şelalesi Rus turist, Manavgat Şelalesi turist, Mustafa Erkan Ersoy,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları