Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Manavgat’ta aralıksız yağışlar yüzünden otelleri su bastı

17 Aralık, 2010 | 10:40

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 6 gündür aralıksız yağan yağmur, Manavgat Şelalesi’nin manzarasını da ortadan kaldırdı.

Yağmur yağışına bağlı su yükselmesiyle birlikte dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi’ndeki işletmelerin tamamı sular altında kaldı. Irmakta suyun yükselmesiyle şelaleye girişler yasaklandı. Şaleleyi görmeyen gelen Alman turistler, su yüksekliğini görünce şaşkınlık içinde geri döndü. Manavgat Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu, 6 gündür süren sağanak yağışların ilçede tarım arazilerinin yüzde 50’sini sular altında bıraktığını belirtti. Manavgat’ta gök gürültülü sağanak yağışın 17 Aralık’a kadar devam etmesinin beklendiğini belirten Kaymakam Türkoğlu, sağanak yağışla birlikte Manavgat Şelalesi’nin görüntüsünün kaybolduğunu kaydetti. Etkili yağışlarla ilçede tarım, narenciye, tatil sitesi, sera ve bazı otellerin bahçesini su bastığını belirten Türkoğlu, su baskınlarında can kaybının olmadığını söyledi. Türkoğlu, “Sağanak yağış bölgemizde tarım arazilerini büyük oranda su altında bıraktı. Yağışlar Manavgat Irmağı’nda su seviyesini yükseltti. Yağmur yağışı ilçede bir gün daha etkili olacak.” diye konuştu.

Manavgat Şelalesi İşletme Şefi Tekin Başoğlu, şelale içindeki işletmelerin tamamının sular altında kaldığını söyledi. Su baskını öncesi dükkanlardaki tüm malzemeleri topladıklarını belirten Başoğlu, su seviyesinin giriş kapısına kadar yükseldiğini kaydetti. Başoğlu, “Şelalede su seviyesi yükseliyor. Çağlayan son 10 yılın en yüksek su seviyesine çıktı. Zamanında eşyaları taşımadığımız için sel suyuna malzeme kaptırmadık.” diye konuştu.

Öte yandan Manavgat Tarım İlçe Müdürü Hakan Eski, bazı yerlerde tarım arazisi, sera ve narenciye bahçelerinin su altında kaldığını belirtti. Su altında kalan bölgelerde hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü belirten Eski, kesin hasar miktarının önümüzdeki günlerde belli olacağını kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Turistler, Manavgat, Manavgat Otel, Manavgat şelalesi, Manavgat Yağış, Turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları