Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Manavgat Google’den, 5 ayda 212 bin kişi 5 dilde bilgi aldı

17 Nisan, 2013 | 08:53

Manavgat Google'den, 5 ayda 212 bin kişi 5 dilde bilgi aldı Beş dilde internet üzerinde turizm tanıtım ve bilgilendirme hizmeti veren Antalya Manavgat Kaymakamlığı’nın uygulamaya koyduğu Manavgat Google’yi, 5 ay içinde 212 bin kişinin ziyaret ettiği bildirildi.

Kaymakamlık; İngilizce, Fransızca, Almanya, Türkçe ve Rusça dillerinde verdiği hizmetle turizm destinasyonuna gelecek olan turistlere; bölgenin tarihi, doğal, kültür, sanat, yol, ulaşım, su sporları, sportif etkinlikleri, doğal hayat ve konaklama tesisleri hakkında bilgilendirme yapıyor.

Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, her yıl 4 milyon turistin tatil yaptığı ve 8 milyon turistin de günübirlik ziyarette bulunduğu turizm şehrinin tanıtımına özel önem verdiklerini söyledi. Turizmde turistin konaklaması, çevre temizliği ve güvenilirliğinin yanı sıra doğru bilgilendirmenin de önemli olduğunu belirten Bulgurlu, hayata geçirdikleri Manavgat Google, bölge destinasyonuna tatile gelecek yabancı konuklara kendi dillerinde internet ve cep telefonu üzerinden bilgilendirme yaptıklarını kaydetti.

Bulgurlu, “5 ay içinde bölge tanıtım sistemimizi 212 bin kişi bilgi aldı. Bilgi alan 212 bin kişiden 190 bini yabancı ülke vatandaşı. 22 bini de yurt içinden Manavgat hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler. Bir yıl içinde bilgi alma sayısını 2 katına çıkarmak için çalışma yapıyoruz. Beş dilde bilgilendirme ile turist tatile gelmeden önce konaklama tesislerimizin kalitesi, denizlerimizi, ırmağımızı, Manavgat Şelalesi, Side Antik Antik Kent, Apollon Tapınağı, Athena Tapınağı, Tüke Tapınağı, Side Antik Tiyatro, Selge Antik Kent, Seleukeia Antik Kent ve Köprülü Kanyon rafting su sporları alanının tanıtıyoruz. Amacımız turizmde güvenilir olma ve doğru bilgi sahibi olmalarını sağlamak istiyoruz.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Fransızca, Google, İngilizce, Manavgat, Manavgat Google, Manavgat Google bilgi, Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Rusça, Türkçe,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları