Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Manavgat’ta botçular bayram tatili süresince tura çıkacak

15 Kasım, 2010 | 13:03

Kış dönemi Avrupa ülke rezervasyonları botçuların yüzünü güldürdü.

Manavgat Botçular Derneği (MBD) Başkanı Ramazan Taş, kış dönemi rezervasyonlarının çok iyi durumda olduğunu, Kurban Bayramı süresince bot turu yapacaklarını söyledi.

Ramazan Taş, kış dönemi bot turu erken rezervlerin büyük çoğunluğunu Alman, Hollanda, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Avusturya ve Fransız turistlere ait olduğunu kaydetti. Taş, “Kış dönemi turlara 25 Ekim’de başladık. Avrupa rezervasyonları iyi durumda. Önceki yıllarda kış döneminde Alanya’ya gelen İsrailli turistler Manavgat’a bot turuna gelirdi. One minute ve son olaylardan sonra gelmez oldular. Kurban Bayramı süresince ırmakta bot turu yapacağız. Bayram turunu da Manavgat’ın kardeş şehri Almanya’nın Herford şehri Belediye Meclisi üyeleriyle birlikte yapacacağız.” diye konuştu.

Öte yandan, Manavgat Beşkonak Köprülü Kanyon rafting alanında bayram hazırlıkları başladı. Bölgede bulunan 45 raftingci, bayram süresince yerli, Alman ve İranlı turist hareketliliği bekliyor. Zelga Rafting Su Sporları Merkezi Sahibi Ali Şimşek, 2010 yılı kasım ayı itibariyle 17 bin turiste rafting yaptırdıklarını söyledi. Suyun akış debisine göre dünyanın en güzel risksiz rafting yapım alanının Beşkonak Köprülü Kanyon olduğunu belirten Şimşek, 1 ile 80 yaş arası 19 kilometrelik alanda herkese rafting yaptırdıklarını kaydetti. Şimşek, bayram tatilinin 9 gün olmasının bölgede yerli, Alman ve İranlı turist hareketliliği oluşturacağını tahmin ettiklerini kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Manavgat, Manavgat Bayrama Tatili, Manavgat Bot Turu, Manavgat Botçular, Turizm Tatil Seyahat, Zelga Rafting Su Sporları Merkezi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları