Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Manavgat’ta bisiklet turları başladı

27 Eylül, 2010 | 18:19

Antalya’nın Manavgat ilçesinde güz dönemi bisiklet turları başladı.

Avrupalı bisiklet tutkunları, İspanya Mallorca Adası’nda yoğun yığılmadan ötürü kış ve güz dönemi antrenmalarını İtalya, Yunanistan, Güney Kıbrıs ve Türkiye’ye kaydırdı.

Almanya’nın Kuzey Ren Westfalya Eyaleti Bisiklet Federasyonu Başkanı Toni Kirsch, Avrupa Birliği(AB) ülkelerinden her yıl 500 bisiklet sporcusunun antrenman için İspanya Mayorko, İtalya ve Güney Kıbrıs’a gittiğini söyledi. Kirsch, bunun 400’nin ise İspanya Mayorka’yı tercih ettiğini söyledi.

Alman Pedal tutkunlarının Mayorka’da yoğun yığılmada nedeniyle yeni yer arayışına girdiğini belirten Kirsch, hedeflerinin 3 yıl içinde 100 bisikletçiyi Antalya’nın Alanya, Manavgat, Gündoğmuş, Kaş, İbradı, Akseki ilçeleriyle Kapodokya bölgesinde Nevşehir, Ürgüp ile Karadeniz Bölgesi’nde tura çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.

Kirsch, “Avrupalı bisiklet tukunlarının yeni rotası Türkiye. Mayorka’daki yığılma bisikletçileri rahatsız ediyor. Avrupalı bisikletçilerin Türkiye’de sonbahar, kış ve ilkbahar dönemi antremanlarını yapmada Antalya’nın Manavgat ve Alanya ilçelerini pilot bölge seçtik. Bu konuda Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu’nun büyük desteği oldu. Alternatif turizm etkinlikleri çerçevesinde, turizmciler sonbahar ve kış döneminde konaklama tesislerini pedal tukunlarına göre dizayn etmesi gerekir. 2013 yılında bisiklet sporunda dünyanın en gözde ülkesi Türkiye olacaktır. ” diye konuştu.

Uluslararası Bisiklet Birliği(UCI)’nin verilerine göre dünyanın en güzel dağ bisikleti parkur alanının beldelerinde bulunduğunu belirten Manavgat’în Oymapınar Beldesi Belediye Başkanı Tevfik Güven, bölgeye gelen bisikletçilerin rahat bir şekilde antrenmalarını yapmaları için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Tevfik Güven, Oymapınar’da başta dağ bisikleti olmak üzere doğa sporları turizminin yaygınlaşması için çalışma yaptıklarını kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Manavgat ilçesi, Güney Kıbrıs, İspanya Mayorko, İtalya, Kuzey Ren Westfalya Eyaleti Bisiklet Federasyonu Başkanı Toni Kirsch, Manavgat, Manavgat Bisiklet, Manavgat Bisiklet Turları, Manavgat Bisiklet Turu, Manavgat Irmağı, Manavgat Otelleri, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları