Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Manavgat Belediyesi, turizmcileri plaketle ödüllendirdi

26 Eylül, 2012 | 11:20

Antalya Manavgat Belediyesi, Türk turizmine katkıları için Kızılağaç Turizm Yatırımcıları Derneği(KITUYAD) ve Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği(TİSOYAB) üyesi otel yöneticilerini plaketle ödüllendirdi.

Kızılağaç Turizm Merkezi(KTM) Clup Ali Bey Otel’de turizmcilerle bir araya gelen Belediye Başkanı Şükrü Sözen, sorunlarını dinleyerek yaptıkları ve yapacak oldukları yerel yönetim hizmetleriyle ilgili bilgilendirme yaptı. Başkan Sözen’in turizmcilerle toplantısına Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek, Fen İşleri Müdürü Mustafa Kişioğlu ve İmar Müdürü Mustafa Gök de eşlik etti. Başkan Sözen, toplantı öncesi Türk turizmine yaptığı katkılar için İber Otel Palm Garden, Sea World Resort, Starlight, Silence, Selge Beach, Asteria Elit, Alibey Clup, Clup Nena, Turan Prince Washington ve Lyra Otel yöneticilerine teşekkür ederek birer plaket takdim etti.

Bölge turizminde karşılaştıkları sorunları çözmek için proje ürettiklerini belirten Sözen, turizmcilerin Manavgat Belediyesi’nin turizmci dostu olduğunu hiçbir zaman unutmaması gerektiğini ifade etti. Manavgat destinasyonun turizmde cazibe merkezi olması için çalışma yaptıklarını kaydeden Sözen, turizm şehrinin Türkiye’nin en yüksek yatak kapasitesi unvanına sahip olduğunu vurguladı. Sözen, “Belediyemiz bölge turizminin dünyada marka olması için katkılarını sürdürüyor. Bölgemizi dünya turizminde marka değeri oluşturarak esnafımızın turizm gelirlerinden daha fazla katkı almasını sağlamak. Manavgat’ta ırmak kenarında yaptığımız düzenleme çalışmasıyla bölgemizi cazibe merkezi yapmak istiyoruz.” dedi.

HAVAİ FİŞEK ATIMI TİTREYENGÖL’DE KUŞ HAREKETLİLİĞİNE ZARAR VERİYOR

Herford Caddesi’nin hizmete kısa sürede açılması için çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten Sözen, caddenin Titreyengöl’ü Manavgat’a bağlayacağını ve ırmak kıyı bandında bisiklet yolunun hizmete açılmasıyla turizm hareketliliğinin daha etkin hale geleceğini dile getirdi.

TİSOYAB üyesi otelciler de Başkan Sözen’den Titreyengöl’ün kuş göçlerinde kuşların beslenme istasyonu olduğu için bölgede havai fişek atımına izin verilmemesi ve önlem alınmasını istedi. Turizmciler, Titreyengöl etrafının düzenlenmesi için plan çalışması yapılması ve Sorgun Çamlığı’nın çevre koruma planının hazırlanması, çevrenin güzelleştirilmesi, cadde aydınlatmalarının yapılması ve gece 24.00’den sonra gürültü yasağına uyulması hususuna özen gösterilmesi gerektiğini ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alibey Clup, Asteria Elit, Clup Nena, İber Otel Palm Garden, Manavgat Belediyesi, Manavgat Belediyesi turizm, Manavgat Belediyesi turizmciler, Sea World Resort, Selge Beach, Silence, Starlight, Turan Prince Washington,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları