Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mallorca’da Halk Turistleri Protesto Ediyor

27 Eylül, 2017 | 13:53

Mallorca Tourism

Mallorca´da binlerce kişi kitlesel turizmin etkilerine karşı protesto yaptı. Protesto yürüyüşüne katılan kişilerin sayısı üç bin civarında olarak tahmin ediliyor.

İsviçre´nin „sda“ adlı haber ajansı tarafından yayınlanan makaleye göre binlerce Mallorca sakini geçen Cumartesi akşamı Palmas´ın Plaça d´Espanya meydanından kalkarak Mallorca´nın başkentini kat ederek Balear Adaları Parlamentosu´nun önüne kadar yürüdü.

„Çok ileri gitti, kitlesel turizmi durdurunuz!“ sloganı ile düzenlenen yürüyüşe katılan binlerce kişi yol boyunca „Sınırlamalar olmadan gelecek olmaz!“ diye bağırdı. Protesto yürüyüşüne elliden fazla dernek ve kurumun üyeleri katıldı.

Yolda şaşkınlıkla protesto yürüyüşü ile karşı karşıya gelen turistlere „dolup taşıyan ada“ ve Mallorca´da yaşanan çevre kirliliği sorunları hakkında bilgi verildi.

Protesto yürüyüşünü düzenleyen derneklerin içinde en büyük ve en önemlilerinden olan Çevre Koruma Derneği „GOB“´nin sözcüsü Margalida Ramis, „şu an geçerli olan turizm modeline alternatif olan yeni modellerin bulunmasını“ isteyerek „adanın ekonomisini daha çok yönlü yaparak turizme bağlılığımızı azaltmamız lazım“ diye konuştu.

Mallorca´da iktidarda olan solcu bölgesel hükümet kitlesel turizme karşı bazı önlemler almaya başladıysa da özellikle özel kişilerin kendi evlerini turistlere kiralama konusunda daha „cesur adımların atılması“ lazım diyen Mallorca sakinlerinin birçoğu, dolup taşıyan sokaklardan, plajlardan ve şehir merkezlerinden, ama en çok da özellikle içip sarhoş olmak amacıyla gelen Alman ve İngiliz turistlerden rahatsız olduklarını belirtiyorlar.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İspanya, Kitlesel Turizm, Mallorca, Protesto,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları