Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Malezya’nın 2014 hedefi 28 milyon turist!

15 Kasım, 2013 | 21:39

malezya-turist-hedefi

Geçtiğimiz 25 milyon turist ağırlayıp dünyada en çok turist çeken ülkeler listesinde 10’ncu sıraya yerleşen Malezya, 2014 yılında 28 milyonluk turist hedefiyle “2014 Malezya’yı Ziyaret Edin” başlıklı bir kampanya başlattı.

Uzakdoğu ülkesi olan Malezya’ya Türkiye’dende Malezya Turları düzenlenmektedir. ”2014 Malezya’yı Ziyaret edin” başlıklı kampanyayı Malezya Kültür ve Turizm Bakanı Dato Seri Muhammed Nazri Bin Tan Sri Abdul Aziz’in de katıldığı Çırağan Kempinski Palace’de gerçekleştirilen gecede duyuruldu. Tanıtım gecesi Malezya halk dançılarının beğeniyle izlenen gösterileri ve ödüllü çekilişlerle devam etti.

İstanbul’daki Malezya Turizm Ofisi’nin açılışını yapan Bakan Abdul Aziz, tanıtım kampanyasını açıkladığı Çırağan Kempinski Palace’deki gecede ofisin Türkiye’nin yanı sıra, Ermenistan, Azerbaycan, Bulgaristan, Romanya ve birkaç ülkeyi daha kapsayacağını belirtti. Ofisle birlikte ülkesinin Türk turistler için önde gelen bir merkez olmasını ümit ettiklerini belirten Abdul Aziz şunları söyledi:

“Geçen yıl Türkiye’den 9 bin 909 ziyaretçi ülkemize geldi. Bu yılın ilk yarısında rakam 5 bin 662 kişi olarak gerçekleşti. Farklı kültürlerden oluşan nüfusuyla Müslüman bir ülke olan Malezya’nın Türkler için çekici bir turizm merkezi olduğuna inanıyorum. Başbakanımız Najib Tur Razak ile Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2011’de iki ülke arasında vizeyi kaldıran anlaşmayı imzalamaları , iki ülke arasındaki seyahatlere olumlu yansıdı” dedi.  Türkiye’den Malezya

2014 yılında 28 milyon turist, 76 milyar Ringgit (24 milyar dolar-48 milyar TL) turizm geliri hedefi doğrultusunda hazırladıkları milli turizm kampanyaları “2014 Malezya’yı Ziyaret Edin” etkinliklerinin bu hedefe ulaşmayı kolaylaştırıcağını kaydeden Abdul Aziz konuşmasını şöyle sürdürdü:

“2014, Malezya’nın festival havasına girdiği, her ay gelen turistin hatırasından silinmeyecek anlar bırakacak birçok programı içeren bir yıl olacak. İster zengin ve renkli kültürleri, gelenekleri, mutfakları, vergisiz alışverişi, tropik adaları, palmiye kumsalları, ister milyon yıllık yağmur ormanlarını merak edin. Bunların hepsini Malezya’da bulabilirsiniz” dedi.

Malezya’nın bin 7 adayla kutsanmış bir ülke olduğunu vurgulayan Bakan Abdul Aziz son olarak “Sabah’daki Kinabalu Park, Sarawak’daki Mulu Mağaraları, Perak’taki Lenggong Vadisi ile tarihi şehirler Malaka ve George Town gibi UNESCO tarafından Dünya Mirası Alanı ilan edilen yerlerimiz var. CNN International Kuala Lumpur’u New York, Tokyo, Londra’nın ardından dünyanın en iyi alışveriş kenti olarak belirledi. Dalış meraklıları Malezya’ya gelmeli. İnanılmaz sualtı biyo-çeşitliliğimiz ve sualtı yaşamları, güzel adalar ve beyaz kumsallarımızla her yıl dalış severleri tekrar tekrar ülkemize çekiyor. Döviz kurlarındaki değişimden dolayı Malezya paranıza değer katan bir ülkedir. Malezya lüks bir tatil için son derece cazip fiyata sahip bir ülkedir. Önümüzdeki yıl Malezya’yı ziyaret edin iki ülke arasındaki turizm bağının artmasına katkı sunun” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2014 Malezya’yı Ziyaret Edin, Abdul Aziz, Azerbaycan, Bakan Abdul, Bulgaristan, Çırağan Kempinski Palace, Dato Seri Muhammed Nazri Bin Tan Sri Abdul Aziz, Ermenistan, Malezya, Malezya Kültür ve Turizm Bakanı Dato Seri Muhammed Nazri Bin Tan Sri Abdul Aziz, Malezya Turları, Romanya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları