Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Malezya’da Oteller Turizm Vergisi Almaya Başladı

15 Eylül, 2017 | 09:57

Malezya Oteller Birliği Sam Cheah Swee Hee

Malezya Oteller Birliği’nin başkanı Sam Cheah Swee Hee, tüm otel operatörlerinin uygulama için hazırlıklarını tamamlamış durumda olmadığını, sistem hazır olana dek vergilerin elden toplanacağını söyledi.

Malezya, 1 Eylül tarihinden itibaren turizm vergileri toplamaya başladı. Söz konusu vergi, turistlere konaklama olanağı sunulan kayıtlı oteller ve misafirhaneler gibi her tür mülkten toplanacak. Oteller, gecelik 10 Malezya Ringiti olan vergi bedelini, kendi mülklerinde konaklayan yabancı turistlerden talep etmeye başladı.

Beş veya daha fazla odası bulunan tüm oteller, yıldız sayılarına bakılmaksızın vergi ödemekle yükümlü olacak.

MyKad sahibi olan Malezyalılar veya MyPR kartları bulunan kalıcı oturma izni sahibi kişiler, vergiden muaf olacak. Söz konusu vergi, rezervasyon bedeline dahil edilmeyecek, bunun yerine konaklama tesisleri tarafından tahsil edilecek.

Bu yıl yasalaşan turizm vergisinin, ilk aşamada 1 Ağustos’tan itibaren toplanmaya başlaması planlanıyordu ve vergilendirmenin, otellerde kalan Malezyalıları da kapsaması söz konusuydu.

Kamuoyundan gelen tepkilerden hemen sonra uygulama gözden geçirildi, ertelendi ve sadece yabancı turistlerden alınacak 10 Malezya Ringiti alınacak şekilde düzenlendi.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Malezya, Malezya Oteller Birliği, Sam Cheah Swee Hee, Turizm Vergisi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları