Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Maldivler’in Çarpıcı Beş Bölgesi

20 Ocak, 2014 | 13:43

maldivler-kayalıklar

Maldivler ya da Maldiv Adaları Hint Okyanusu’nda bulunan bir ada devlettir. Mercan kayalıkları, derin masmavi suları ve kumsallarıyla dünyanın her yerinden insanın dikkatini çeken Maldivler’de sayısız etkinlik var.

Maldivler özellikle de balayı çiftlerinin ilk tercihlerinden biri olmaya devam ediyor. Her bütçeye ve tatil tercihine özel seçenekleri bulunan Maldivler için yıllardır pek çok şey yazılıyor. Maldivler’e seyahat etmeyen insanların aklında bile bu sıra dışı ada devletle ilgili pek çok bilgi var. Turist akınına uğrayan bölgeler dışında Maldivler’in ilgi çeken 10 bölgesi nerede?

1. Utheemu Ganduvaru

Tarihi bir yerle başlamak gerekirse Utheemu Ganduvaru’dan söz etmek gerekir. Utheemu’da bulunan bu tarihi bölge, Maldivler’in kuzeyindedir. Eski dönemlerde bu bölge Portekizli fatihlerden Maldivli halkı korumak için kullanılmaktaydı.

2. Biyadhoo

Sakin bir kumsal tercihi için Biyadhoo Resort tercih edilebilir. Maldivler’in ünlü dalış merkezlerinden birinde bulunan bölgede, su sporlarına dair tüm seçenekleri bulmak mümkün. 35’i aşkın dalış noktası olan Biyadhoo’da sakin ve keyifli bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

3. Hukuru Miskiiy

Eski Cuma Camii adanın en eski camiisidir. İç tasarımının ilgi çektiği yapıda Arap esintileri görülmektedir. Maldivler’deki İslam anlayışını görmek için keşfedilmesi gereken yerlerden biridir.

4. HP Kayalıkları

Maldivler’in bu eşsiz kayalıklarında dalış yapmak hayatınız boyunca unutulmayacak bir anı olacaktır. Rengarenk balıkların, mercan kayalıkların olduğu bölge Kuzey Male’dedir.

5. Ulusal Müze

Kültürel etkinlikler için de Maldivler’de seçenekler bulunmaktadır. Maldivler’in geçmişinde pek çok fetih ve mücadele yaşanmıştır. Halkın İslamiyet’e geçişi ve ülke düzeninde hızlı değişimler oldukça ilgi çekicidir ve tüm bu geçmiş olayları yansıtan müze de özellikle turistler için oldukça ilgi çekicidir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Maldiv Adaları, maldiv adaları özel, maldivler bölgeler, Maldivler dalış, maldivler dalış merkezi, maldivler mercan kayalıklar, male maldivler, male mercan kayalıklar, ulusal müze maldivler, utheemu ganduvaru,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları