Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Maldivler’e gitmek için acele edin!

10 Temmuz, 2009 | 14:00

Maldivler Dünyanın bir numaralı balayı merkezi Maldivler‘e gitmek için geç kalmayın.

Çünkü, yüzlerce adadan oluşan, deniz seviyesinden en yüksek noktası sadece 2,3 metre olan Maldivler’in küresel ısınma yüzünden sular altında kalacağı öngörülüyor.

Hint Okyanusu’nun çiçeği olarak anılan Maldiv Adaları’nda bol bol yüzebilir, yüzmekten ve güneşlenmekten sıkıldığınız zaman günlük turlarla yerleşime açık olmayan adaları ziyaret edebilirsiniz.

Maldivler’de denizin üstü kadar altı da görülmeye değer. Scuba diving yapmak isteyenler için her şey var.

Maldivler’in bir başka özelliği ise gece balıkçılığı. Eğer balık tutmaktan hoşlanmıyorum diyorsanız, sadece gece romantizmini yaşamak için bile balığa çıkmanızı öneririz. Haftada bir gün turistler için gece ve sabah turları düzenleniyor.

Devlet Başkanı Muhammed Ani Naşid, iklim değişikliği yüzünden bazı ülkelerden toprak satın alacağını açıkladı. İngiliz Guardian gazetesine konuşan lider, suların yükselip adaları istila etme ihtimalini göz önüne alarak, ülkenin 1 milyar doları bulan turizm gelirlerinin bir kısmının başka bir ülkede toprak satın almak için kullanılacağını söyledi.

Masmavi denizi, beyaz kumsalları ile turistlerin gözdesi olan Maldivler’in, deniz seviyelerinde görülecek en ufak bir artışla sular altında kalacağına dikkat çeken lider, “İklim mültecileri olmak istemiyoruz. Parayla suların istila edemeyeceği yerlerden toprak alacağız” dedi. Muhammed Naşid, gelecekte taşınmak ihtimaline karşı 300 bin kişinin evsiz kalmaması için toprak konusunu bazı ülkelerle görüştüklerini belirterek, “Hindistan ve Sri Lanka, Maldivler’e benzeyen iklim ve kültürleriyle cazip ülkeler. Avustralya da ihtimallerden biri” dedi. (Gezikolik)

İzmir sosyetesi Maldivler’deİzmir sosyetesi Maldivler’de

İzmir’in tanınmış müteahhitlerinden Semih Özemrak’ın oğlu Kutlu Özemrak ile mimar Habil Özsöz’ün kızı Arzu Özsöz, düzenlenen düğün töreniyle dünya evine girdi. Üç yıl önce arkadaş ortamında tanışan genç çift nikah…

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Maldiv Adaları, Maldiv Adaları tur, Maldiv adaları turları, Maldiv adaları turu, Maldiv Adaları’nda aşk tatili, Maldiv Adaları’nda balayı, Maldiv balayı, Maldiv balayı turları, Maldiv Turları, Maldivler, Maldivler turları, Maldivler turu, Maldivler ve turizm, Maldivler’de balayı,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları