Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Maldivler’de Yatak Sayısı Artıyor

18 Mart, 2017 | 10:04

maldivler otelleri

 

Maldivler’de Yatak Sayısı Artıyor Olması, Gelen Turist Sayısının Otel Dolulukların da Düşüşe Neden Oluyor

 

Maldivler dünyanın en popüler turizm bölgesi olan, balayı, kutlama gibi bir çok neden ile ziyaretçi alan ve bu neden ile turistler gibi, dünya’da ki her turizm firmasının, özellikle otel işletmelerinin ilgisini çeken bir destinasyon olarak göze batmaktadır. Dünya’nın en lüks resort otelleri Maldivler’de yer almaktadır. Örneğin Constance otelleri, Maldivlerin dünyaca ünlü tanınan otel zincirlerinden biridir. TTG News gazetesi yazarı Feizal Samath’ın yaptığı habere göre Maldivler’de yatak kapasitesi arttıkça, doluluk oranları düşüşe geçeceğini savunmaktadır.

 

Maldivler’de Yatak Kapasitesi ve Turist Sayısı Ne Kadar?

Maldivler’de yatak kapasitesi 2015 yılı  ile 23,936 olarak verilmiştir ve 108 resort otelleri bulunmaktadır. 2016 yılında ise 26,557 yatak kapasitesi ile 117 resort otel belirlenmiştir. Bunların yanı sıra Maldivler’de 400’e yakın misafir evleri bulunmaktadır ve yatak kapasiteleri de 5 binin üzerindedir. Buna nazaran 2016 yılı Maldivleri ziyaret eden turist sayısı ise 1.2 milyon’dur. 2015 yılından %4.6 daha fazla turist geldiği açıklanmıştır.

Feizal Samath açıklamasında ise,  Maldivler de durmadan otel açılmasının ADR (Günlük Oda Fiyatı) ‘a fazla bir etkisi olmayacağını tam tersine düşüreceğini ileri sürmek ile birlikte bu da gelirleri düşüreceğini savunmaktadır. Otel sayısının artması Maldviler’e çevresel ve ekonomik yönden zarar vereceğini belirtmiştir.

 

Peki Maldivlere Giden Ziyaretçiler İçin Bu Durum Avantajlı’mı?

Maldivleri ziyaret etmeyi düşünenler için bu durum avantajlı olacaktır. Çünkü, bir bölgede durmadan otel açıldıkça rekabet artmakta ve dolulukları arttırmak için fiyat politikalarında indirim sağlanmaktadır. Çeşitli promosyon ve indirim tarihleri turistlere sunulmaktadır. Bunun yanı sıra bir çok avantajlı fiyatlar verilmektedir. Özellikle balayı ve kutlamalar için çiftlerin özellikle seçtiği Maldivler’de,  avantajlı fiyatlar bulma ihtimali daha fazla olacaktır. Bu konuda Türkiye’de maldivler için çalışan bir çok acente olsa da en düşük fiyat garantisi ile çalışan çok az acente olduğunu söylemek mümkün. Bunların başında da WTS ( World Travel Service) gelmektedir.

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Feizal Samath, Maldivler, WTS,

Turizm Yorumları

 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları