Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Maldivler’de yapılacak aktiviteler / İşte Top 10

28 Mart, 2017 | 15:01
Maldivler'de Yapılacak Aktiviteler

Maldivler’de Yapılacak Aktiviteler

Dünyanın cennet ülkesi Maldivler’in turkuaz renkli coğrafyasında birbirinden değişik 10 aktivite sizleri bekliyor. / Maldivler’de yapılacak aktiviteler / İşte Top 10

Addicted To Maldives’in kurucusu olan Di Lechner, Maldivler için en iyi 10 ipucunu Forbes için paylaştı.

İşte Di Lechner’in anlatımıyla Maldivler’de yapılacak aktiviteler

Maldivler’de yapılacak aktiviteler / Kum tepeciğinde (Sandbank) özel piknik

Nerede: Amilla Fushi

Yöresel Maldivler lezzetleri, ıstakoz, peynir ve bir şişe şampanya ile bu coğrafyaya özel kum tepeciğinde unutamayacağınız bir deneyim yaşayın. Lechner “sandbank pikniği gerçekten özel” derken ilave ediyor;

“Suyun etrafındaki bu şaşırtıcı turkuaz renk tonlarına müptela olacaksınız. Sığ sular ve bembeyaz kumlar.”

Maldivler’de yapılacak aktiviteler / Şnorkele yüzme ve diving

Renkli tropik balıkların, resif köpek balıklarının, kaplumbağaların, şanslı iseniz balinalarla dalış deneyimi. Lechner “Hanifaru koyu, dünyadaki en büyük” besleme istasyonu ve Unesco korumalı,” diyor.

Maldivler’de yapılacak aktiviteler  / Su altında spa

Nerede: Per Aquum Huvafen Fushi

“Su altında spa”yı Lechner şöyle anlatıyor;

“Okyanus yaşamı etrafınızda dans ederken, güzel turkuaz okyanusa bakan cam duvarlarla çevrili bir yerde nihai rahatlama deneyimi.”

Geleneksel dhonilerle günbatımı gezisi

Nerede: Per Aquum Niyama

Maldivler’in geleneksel tekneleri dhonilerle muhteşem bir günbatımı gezisine çıkın.

Teknenin hemen yanında yüzen yunusları tam anlamıyla keşfetmek için şanslı olabilirsiniz…

 

Yerel kültürün tadını çıkarın

Nerede: Thulhaadhoo

maldives plaj

Maldives Traditional Beach

Maldivler’in çoğu tatil beldesinde sunulan kum, deniz ve üst düzey lüks, bazıları için fazla olabilir, ancak bazıları da Maldivler’deki zengin kültür ve mirası görmek isteyebilir. Lechner, “Çocukları lüks eşyalarından uzaklaştırmanın iyi bir yolu” diyor. Koleksiyonerler ayrıca Thulaadhoo’yu sanat ve el sanatları için takdir edeceklerdir.

 

“Mas Huni”nin tadına bakın

Nerede: Yerel adalar

Mas Huni Maldives Traditional Food

Mas Huni Maldives Traditional Food

Otellerden bağımsız yerel bir adadayken, geleneksel Maldivler kahvaltı yemeğinde bir tabak Mas Huni söyleyin. İnce doğranmış ton balığı, soğan, hindistancevizi ve biberden oluşan tabak, genellikle taze pişmiş rosti ile servis edilir ve yorgun gezginleri tedavi edecek kadar iyi gelebilir.

 

 

Tropik çevredeki ağ

Meeting & Business Organization in Maldives

Meeting & Business Organization in Maldives

İşlerinden kopamayanlar ve yeni iş ağları kurmak için, yapılabilecek yeni iş toplantıları ve anlaşmalarının Turkuaz mavisiyle çevrilmiş sahillerinde yapılma imkanı veren Maldviler de, kurumsal firmalar içinde hizmet veren önemli bir destinasyon. Lechner, “Kurumsal etkinlikler ve teşvik programları, öğleden sonra gün batımı içecekleri, peynir ve şarap tadımı için adanın tamamını satın alma veya kiralama imkanı sunarken, sizlere iş dünyasını tatil ile birleştirme şansı veriyor -” diye belirtiyor.

 

Partiye koy

Nerede: Finolhu

Party Of Finolhu In Maldives

Party Of Finolhu In Maldives

Baa Atoll’daki Finolhu, uluslararası popüler DJ’leri çeken ve bir kilometrelik bir sahil ve havuz alanlarında yıl boyunca üç günlük parti etkinliklerine ev sahipliği yapan gerçek bir parti plajı havasına sahiptir. Lechner, “Yumuşak kabuk yengeç tacolarını deneme, kaliteli şampanyaları , gevrek rozetleri, akışkan soslar ile hazırlanmış Balık ve Yengeçleri tatman imkanı sunan kulübesinin yer aldığını” belirtti.

 

Boduberu boyunca dans et

Boduberu Traditional Dance In Maldives

Boduberu Traditional Dance In Maldives

Boduberu, geleneksel bir Maldiv performansı olup, ritmik davul, şarkı ve danstan oluşur.

Lechner’ın deneyimi ise, “Geleneksel müzik ve dans deneyimi ile çok geniş  bir performans sırasında heyecan verici bir atmosfer güzel zamanlar geçirebilirsiniz.” diyor. Yöredeki adalara seyahat etme şansına sahip olmayanlar için, Gili Lankanfushi veya Six Senses Laamu gibi birkaç tatil yeri genellikle bu tür gösterilere ev sahipliği yapıyor.

 

Baros’taki Piyano Güvertesi

Piano Deck Baros Maldives

Piano Deck Baros Maldives

Hint Okyanusunun kalbinde dikilmiş bir platform olan piyano güvertesi, bir kahvaltının, gün batımında kokteyllerin tadını çıkarmanın veya hatta bir spa tedavisi hizmeti alma veya bir kitap okumanın ideal bir yeridir. Şirin küçük güverte, tamamen tatil misafirlerine ait, herşeyden uzakta olan bu alanı, birkaç saatliğine kiralayabilirsiniz. Lechner, “Beyaz kanopi rüzgarda kayboluyor ve sizden ve okyanustan başka bir şey yok” dedi. “Muhteşem derecede romantik ve kesinlikle maldivlerde yapılacaklar listeniz de bulunması gerekenlerdendir.”

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Maldivler, Maldivler'de 10 Aktivite, Maldivler'de yapılacak aktiviteler,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları