Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Maldivler’de mantalarla yüzmek…

06 Ocak, 2014 | 15:33

Manta Maldivler

Dünyanın en gizemli balığı olarak bilinen mantalarla beraber yüzmek için Maldivler bulunmaz bir fırsat. Maldivler’in kuzeybatısındaki Baa mercan adaları yeryüzünün en büyük beyinli balığı mantaların yaşam alanı.

Dünyanın en gizemli balığı olarak bilinen mantalarla beraber yüzmek için Maldivler bulunmaz bir fırsat. Maldivler’in kuzeybatısındaki Baa mercan adaları yeryüzünün en büyük beyinli balığı mantaların yaşam alanı.

Sıcak ve tropikal iklimlerde yaşayan Mantalar kocaman görüntülerinin aksine, zararsız canlılardır. Maldivler’de her hangi bir dalış turuna katılarak denize daldığınızda üzerinizden bir Manta’nın geçmesi muhtemeldir.

İlk başlarda ürkütebilen bu ilginç hayvan daha sonra size hiç bir şey yapmayacağı için farklı bir güzellik katacak dalışınıza. Üzerinizden geçen bu devasa ve zararsız canlı, su altında yaşıyormuşsunuz hissi yaratacak.

Hint Okyanusuna kıyısı olan diğer ülkelere nazaran Maldivler ‘de çok büyük bir koruma altındadırlar. Mantaların üreme oranı çok düşük olduğu için Maldiv yerlileri bu muhteşem hayvanların üreme ve korunmasına çok büyük önem gösteriyor.

Devasa Mantalar en büyük beyine sahip balık türüdür.

Yapılan araştırmalarla diğer balıklara nazaran daha zeki olan Mantaların aynı zamanda sosyal etkileşimi de diğer balıklara oranla yüksektir.

Devasa cüsselerine rağmen Mantalar denizlerdeki en küçük organizmalarla beslenirler. İletişim biçimi ya da oyun olarak genellikle berrak sulara atlayan mantalar okyanustaki en zararsız balık türlerinden biridir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Maldivler, maldivler manta, maldivler tur, Maldivler turları, Maldivler turu, maldivlerde manta turu, manta, manta turu, mantalar, mantalarla birlikte yüzmek, mantalarla yüzmek,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları