Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Maldivler’de mantalarla yüzmek…

06 Ocak, 2014 | 15:33

Manta Maldivler

Dünyanın en gizemli balığı olarak bilinen mantalarla beraber yüzmek için Maldivler bulunmaz bir fırsat. Maldivler’in kuzeybatısındaki Baa mercan adaları yeryüzünün en büyük beyinli balığı mantaların yaşam alanı.

Dünyanın en gizemli balığı olarak bilinen mantalarla beraber yüzmek için Maldivler bulunmaz bir fırsat. Maldivler’in kuzeybatısındaki Baa mercan adaları yeryüzünün en büyük beyinli balığı mantaların yaşam alanı.

Sıcak ve tropikal iklimlerde yaşayan Mantalar kocaman görüntülerinin aksine, zararsız canlılardır. Maldivler’de her hangi bir dalış turuna katılarak denize daldığınızda üzerinizden bir Manta’nın geçmesi muhtemeldir.

İlk başlarda ürkütebilen bu ilginç hayvan daha sonra size hiç bir şey yapmayacağı için farklı bir güzellik katacak dalışınıza. Üzerinizden geçen bu devasa ve zararsız canlı, su altında yaşıyormuşsunuz hissi yaratacak.

Hint Okyanusuna kıyısı olan diğer ülkelere nazaran Maldivler ‘de çok büyük bir koruma altındadırlar. Mantaların üreme oranı çok düşük olduğu için Maldiv yerlileri bu muhteşem hayvanların üreme ve korunmasına çok büyük önem gösteriyor.

Devasa Mantalar en büyük beyine sahip balık türüdür.

Yapılan araştırmalarla diğer balıklara nazaran daha zeki olan Mantaların aynı zamanda sosyal etkileşimi de diğer balıklara oranla yüksektir.

Devasa cüsselerine rağmen Mantalar denizlerdeki en küçük organizmalarla beslenirler. İletişim biçimi ya da oyun olarak genellikle berrak sulara atlayan mantalar okyanustaki en zararsız balık türlerinden biridir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Maldivler, maldivler manta, maldivler tur, Maldivler turları, Maldivler turu, maldivlerde manta turu, manta, manta turu, mantalar, mantalarla birlikte yüzmek, mantalarla yüzmek,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları