Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Maldivler’de Abdül Kayyum dönemi başladı

18 Kasım, 2013 | 16:32

Maldivler seçim

Balayı cenneti Maldivler ‘de başkanlık seçimi nihayet sonuçlanıd ve ikinci turda yüzde 52 oy alan Yemin Abdül Kayyum ant içerek görevine başladı.

Maldivler’de devlet başkanlığı seçiminin ikinci turunu kazanan Yemin Abdül Kayyum ant içti. Darbe olarak nitelenen müdahaleden sonra geçen yıl başlayan karışıklığın ardından devlet başkanlığı seçiminin yapıldığı Maldivler’de ikinci tur dün yapıldı. İlk turda oyların yüzde 47’sini alan ülkenin demokratik yollarla seçilen ilk Başkanı Muhammed Naşid sürpriz şekilde seçimi kaybetti.

30 yıllık başkanlık döneminde otoriter yönetimi nedeniyle sıkça eleştirilen Mamun Abdül Kayyum’un üvey kardeşi Yemin Abdül Kayyum ikinci turda yüzde 52 oy alırken Muhammed Naşid yüzde 48’de kaldı.

Seçimin favorisi olarak görülen Naşid’in Batı ve İsrail’le kurduğu ilişkiler nedeniyle muhafazakarların tepkisini çektiği belirtiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balayı, Maldiv Adaları, Maldivler, Maldivler Balayı, maldivler seçim, maldivler seçimleri, mamun abdül kayyum, Muhammed Naşid, yemin abdül kayyum,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları