Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Maldivler’de sırt çantalı bir gezgin olmak

26 Ağustos, 2015 | 07:44

maldivler Tropik adaların incisi, Hint okyanusunun turizm cenneti Maldivler’de sırt çantalı bir gezgin olmak…

Hint Okyanusu’nda konumlanan Maldivler ‘in bin 200 adasının sadece 281’inde yaşam sürüyor. Bunların 86’sı, turistlerin yüksek fiyatlarla konaklayabileceği ada ve otel olarak kullanılıyor. Ayda 100 bin turist ülkeyi ziyaret ederken haliyle turizm, Maldivler’in en önemli gelir kaynağı.

Balayı ülkesi haline gelen ülkede romantik sahil tatilleri ön planda. Resort‘larda su üzerinde konaklarken; “No news, no shoes” (Haber okumak ve ayakkabı giymek yok) uygulaması ve size özel tahsis edilen buttler (sadece tek kişiye hizmet eden görevli) ile hayatınızın tatilini yaşama imkânınız var.

maldivler

Peki, ya sırt çantalı bir turistseniz, bütçeniz kısıtlı ve lüks seyahat size göre değilse hâlâ Maldivlerden zevk alabilir misiniz? Harika okyanusta dalış yapmanın, beyaz kumlarda güneşlenip, hindistan cevizi suyu içmenin maliyeti bu kadar fazla olmamalı değil mi?

Sırt çantalı turistler için Maldiv Cumhuriyeti’ne seyahat, eskiden imkânsızdı. 1984’te kabul edilen yasayla turistlere, resort dışında her hangi bir adada konaklama yasağı getirilmişti. 2009’da Mohamed Nasheed, ilk kez demokratik yollarla başkan seçildiğinde yerel turizmi harekete geçirecek birkaç yenilik getirdi. Yabancıların, üzerinde yaşanan adalara girmesi, restoran ve tur şirketlerini kullanması ve ucuz pansiyonlarda konaklamaları serbest bırakıldı.

2009’da kabul edilen bu yasa sonrası, 2010 ve 2015 yılları arası Maldivli girişimciler tarafından 260’a yakın butik otel ve pansiyon açıldı. Çoğu Male’e çok yakın bulunan Hulhumale ve Maafushi adalarında toplandı. Özellikle takımadalarının en uzağında bulunan mercan adalarında ise yavaş yavaş bu işletmelerin yapımı sürüyor.

Ucuz ulaşım için yerellerinde kullandığı yolcu teknelerini kullanabilirsiniz. Male’den mercan adalarının tek tek hepsine giden bu teknelerin ücreti yaklaşık 1- 2 dolar civarında. Male’de bulunan süper marketlerde ise almak istediğiniz her şeyi bulabiliyorsunuz. Yemeğinizi kendiniz pişirerek bütçenizi daha da kısmanız mümkün.

Maldivler tanıtım filmi Video;

Munise Nilay Kahyaoğlu / gaia Dergi

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hint Okyanusu, Maldiv Adaları, Maldivler, Maldivler Balayı, Maldivler Otelleri, Maldivler resort, Maldivler Turizm, Maldivler turu, Male, male maldivler, Mohamed Nasheed, Mohamed Nasheed maldivler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları