Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Maldivler / İsrail yakınlaşması

28 Eylül, 2009 | 13:31

Maldivler Dünyanın yüzölçümü bakımından en küçük ülkesi olan ve turizmle geçinen Maldivler, İsrail ile ikili ilişkiler kurmaya başladı.

Me’mun Abdulkayyum’un yönetiminden itibaren 15 yıldır İsraille ilişkilerini askıya alan Maldivler’de yeni yönetimle beraber bu politika değiştirildi.

Ekim 2008’de yapılan seçimlerle iktidara gelen Muhammed Naşid, İsraille yakın ilişkiler kurmaya başladı.

Maldivler’de 15 yıldır uygulanan İsrail’le resmi hiçbir anlaşma yapmama kararından sonra Naşid hükümeti tarafından başlatılan resmi ilişkiler yeniden başlatıldı.

Afrika ve Hint Okyanusu arasında bulunan Maldivler’de değiştirilen bu politika değişikliği İsrail’in kıta üzerinde kurmayı düşündüğü egemenliğin bir parçası olduğunu belirtiyor.

AFP ajansının Maldivli resmi yetkiliye dayandırdığı haberde İsrail Maldivler’de eğitim,siyasi ve turizm başlıkları altında resmi bir çok anlaşmaya imza atmış durumda.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İsrail Maldivler, Maldiv Adaları, Maldiv Adaları tur, Maldiv adaları turları, Maldiv adaları turu, Maldiv Adaları’nda aşk tatili, Maldiv Adaları’nda balayı, Maldiv balayı, Maldiv balayı turları, Maldiv Turları, Maldivler, Maldivler dalış, Maldivler İsrail, Maldivler Scuba, Maldivler turları, Maldivler turu, Maldivler ve turizm, Maldivler’de balayı, Muammer Kranta, Muhammed Naşid, Orhan Doğan, Scuba, Scuba Maldivler, Scuba turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları