Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Maldivler batmayacak!

23 Haziran, 2009 | 11:40

Maldivler İngiliz profesörler Stanley Feldman ile Vincent Marks, “Küresel Isınma ve Diğerleri” isimli yeni kitaplarında, bilinen kötümser teorilerin aslında gerçek olmadığını savunarak büyük bir tartışma başlattı.

Profesörlere göre bilinenin aksine buzullar erimiyor, kutup ayıları yok olmuyor, Maldivler sular altında kalmıyor.

LONDRA Üniversitesi anastezi uzmanı Prof.Stanley Feldman ile Surrey Üniversitesi eski dekanı ve biokimya uzmanı Prof.Vincent Marks, her gün dünyamızla ilgili birbirinden dehşetli senaryolara, “pembe” teorileriyle karşılık veriyor.

Marks ve Feldman’ın şüpheyle karşılanan iddiaları şöyle:

Küresel ısınma güneşten

Evet, karbondioksit salınımının sorumlusu insan. Ancak, güneşin doğal faaliyetindeki değişimler de en az insan kadar suçlu. Güneşin ısısındaki artış, dünyaya da yansıyor ve küresel ısınmaya yol açıyor.

Maldivler batmıyor

İklim değişikliğinin meydana getireceği önemli sonuçlardan biri olarak öne sürülen, dünyanın doğa harikası adalarının yükselen deniz seviyesi nedeniyle sular altında kalacağı savı, gerçeği yansıtmıyor. Deniz seviyesi yükselmiyor, aksine alçalıyor.

Kutup ayıları

Felaket tellalları, sık sık beyaz ayıların soylarının tükenmeye yüz tuttuğundan söz etmeye bayılır. Ama son yapılan araştırmalara göre, beyaz ayı nüfusu, 1950 yılından bu yana ikiye katlandı. Kutuplardaki buzulların eridiği iddiaları da henüz kanıtlanmış değil. Geçen yıl Alaska’nın başkenti Anchorage, son 40 yılın en soğuk yazını yaşadı.

Ya penguenler?

İnsanların yaşadığı yerlere yakın olan bölgelerde penguen nüfusunun azaldığı doğru. Ama kutuplarda genel penguen nüfusu azalmadığı gibi çoğalıyor.

Gulf Stream tehlikede

Kutuplardaki buzulların erimesi sonucunda, Gulf Stream sıcak su akıntısının soğuyacağı ve hatta yönünün değişeceği, neticede Kuzey Avrupa’nın buzul çağına gireceği iddiası ortaya atıldı. Bu görüş doğru değil. Gulf Stream her zamankinden daha güçlü ve daha sıcak. Yönü de değişmiyor.

Tuz sağlık için şart

Tuz, vücut için gerekli bir maddedir. Tuz eksikliği, ölüme neden olur. Yeterli tuz olmadan terlememiz mümkün olamaz ve ağır egzersiz yüzünden tuz eksikliği, vücut ısısının artmasına, sonuçta da ölüme neden olur.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Küresel Isınma ve Diğerleri, Maldiv Adaları, Maldiv Adaları tur, Maldiv adaları turları, Maldiv adaları turu, Maldiv Adaları’nda aşk tatili, Maldiv Adaları’nda balayı, Maldiv balayı, Maldiv balayı turları, Maldiv Turları, Maldivler, Maldivler turları, Maldivler turu, Maldivler ve turizm, Maldivler’de balayı, Stanley Feldman, Vincent Marks,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları