Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Maldivler balayı turu mu düşünüyorsunuz? İşte size A’dan Z’ye Maldivler!

12 Aralık, 2015 | 12:12

maldivler-turu-balayi-tatili-adan-zye (3)

Maldivler balayı tatili dediğimiz zaman aklımıza kıyı boyunca uzanan sapsarı kumlar, tepede yakıcılığını hissettiren güneş, bungalovlar, sınırsız hizmet ve şezlongunuza uzanıp kendinizi okyanusun derin sularında keşfetme duygusu gelmektedir.

Mercanlarla çevrili olan Maldiv adaları, en popüler balayı destinasyonları arasındadır.
Düğün sonrasında rahatlamak, uzak doğunun bu cennetten kopan parçasını keşfetmek çiftlere farklı ayrıcalıklar sunmaktadır. Evlenen çiftler özellikle balayı destinasyonları arasında Maldiv adalarını Avrupa’yla beraber öncelikli kılmıştır.

Bunun sebeplerini arasında şüphesiz ki hem doğa güzellikleri hem de vizesiz bir tur imkânı yatmaktadır.
Maldivler balayı turlarının en önemli özelliği vize sıkıntısı çıkarmadan pasaportla Maldivlere gidiş imkânı sunmasıdır.

Maldivler balayınız için önceden tur acentalarından yapacağınız rezervasyonla beraber pasaportunuzun süresinin giriş ve çıkış için sıkıntı çıkarmaması yeterlidir.

Maldivlerden bahsedip Maldivler balayı turlarını geniş anlamda tanımlamaya çalışalım.

maldivler-turu-balayi-tatili-adan-zye (2)

Maldivler Balayı Turları

Maldivler balayı turlarını diğer balayı turlarından ayıran en önemli özelliği dokunulmamış doğa güzelliklerini sunmasıdır.

Çiftler her yerden ve her şeyden uzak Maldivlere geldiği anda bambaşka bir dünya ile karşılayacaklar. Resortların butik yapısı, okyanus ortasında 1200 tane adadan kurulu ülke olması, hizmette adeta sınır tanınmaması ve mental anlamda kafanızı düğün sonrasında rahatlatacak bir tur olması, Maldivler balayı turlarını farklı kılıyor.

Çepeçevre etrafı saran palmiye ağaçlarının oluşturduğu bitki örtüsü sizi karşılayacak. Sonrasında uşaklar yardımıyla iniş anından resortunuza varana kadar eşyalarınız taşınarak odanıza yerleştirilecek.

Size ait bungalovunuzda viski, soğuk-sıcak meze, Maldiv yemekleri bulabilirsiniz.Kumsalda uzanarak hamağınızda uyuyabilir, gündüz yüzerek öğleden sonra siesta yapabilirsiniz.

Maldivler Balayı Tatili Turu Rezervasyon İçin Tıklayınız

Maldivler sadece doğa güzellikleriyle değil, aynı zamanda sualtı dünyasıyla ön plandadır. Sualtına kurulan oteller camlarla kapalı şekilde dizayn edilmiştir. Balıkların arasında yemek yemeniz içten bile değildir.
Egzotik bir balayı olduğunu söylemeliyiz. Spa merkezleri, masaj yaptırarak düğünün yorgunluğunu atmak üzere sizi rahatlatacak.

maldivler-turu-balayi-tatili-adan-zye

Maldivlerde Dalış Su Sporları

Maldivlerde gürültü yoktur. Sessizlik ve dinginlik hâkimdir. Strese elveda diyeceğiniz dünyadaki sayılı tur programları arasında Maldivleri sayabiliriz.

Su sporlarını sevenler için Maldivler balayı tatili bulunmaz bir kaftandır. Kano, rüzgar sörfü, tüplü dalış, tüpsüz dalış gibi bir çok su sporunu Maldivlerde yapabilirsiniz.Okyanus manzarası karşısında sabah kahvaltısı yaparak güne başlayabilirsiniz. Akabinde dalmak için eğitim programlarına katılabilirsiniz.

Maldivler balayı turu ve Maldivler tatilinizin size sunduğu en büyük özelliklerden birisi bu adalar topluluğunun Asya’nın bariz özelliklerinden olan dalışı kendisine en büyük özellik bellemesidir.

Entegre olarak su dünyası, birçok canlıya ev sahipliği yapmaktadır. Bu canlıları her an görebilirsiniz.
Şüphesiz ki, su altı dünyası bu kadar canlı barındıran Maldivlerin, yemek kültürü de su dünyasıyla paralel gelişmiştir.

maldivler-turu-balayi-tatili-adan-zye (5)

Maldivlerde Yemek Kültürü

Çünkü masanızda balık türleri, ıstakoz, karides gibi deniz ürünlerinin farklı tatlarla bezenmiş mezelerle size sunulması içten bile değildir.

Daha önce hiç görmediğiniz Uzakdoğu sosları, special yemek kültürünü Maldivlere özgü olarak burada tadabilirsiniz.
Yeni evlenen çiftlere resortların sunduğu sürprizler ise tatilinizi bambaşka boyutlara taşıyacaktır.
Maldivler balayı tatiliniz için, en baştan belirtmek gerekir ki erken rezarvasyon ile önceden program yapmanız lazımdır.

Maldivler adaları her yıl 1 milyonun üstünde turisti ağırlamaktadır. İşlek bir turizm cenneti olan bu adalar topluluğunda balayına çıkmak için programınızı yaparak, uçak biletleri konaklayacağınız resortun oda ayrımını önceden ayarlamanız size kolaylık sağlayacaktır.

Maldivler Adaları Balayı Tatili Turu Rezervasyon İçin Tıklayınız

Gün batımını izlemek, akşamüstü bungalovlarda içkinizi yudumlamak, gece yürüyüşlerine katılmak, diskolarda eğlenmek gibi birçok aktiviteyi de Maldivler balayı turunuza dâhil edebilirsiniz.Çiftler şaraplarını yudumlayarak bungalovlarda oturarak sabahlamayı tercih etmektedir.

Bahsetmek gerekir ki; Maldivler Müslüman halk olup yaşam tarzı konusunda İslamiyet’i benimsemişlerdir.
Yerli halk son derece misafirperverdir. Gireceğiniz dükkânlarda birçok butik eşya alabilirsiniz.

Tabir-i caizse alman usulü diye tabir edebileceğimiz çiftlerin kendilerinin alıp getirdiği balıkları resortlarda yaptırma veyahut kendileri bungalovlarda yapma imkanıda vardır.700’den fazla balık çeşidi bulunduran Maldivlerin, kara oranı sadece %4’tür.Bu yüzden Maldivlerde, su ürünleri severler için müthiş bir balık yelpazesi vardır.

Male’de bulunan balık pazarından alacağınız balıkları kendiniz pişebilirsiniz. Uşak ve resort çalışanlarından adalara özgü olan sosları yaptırabilirsiniz.

maldivler-turu-balayi-tatili-adan-zye (4)

Maldivler Balayı Turunda Gezilecek Yerler

Maldivler balayı tatilinizin en önemli kısımlarından bir diğeri de adalara seyahattir. Adalar arasında herhangi bir kara yolu yardımı olmadığından dolayı, tekne turlarıyla seyahatlere katılabilirsiniz.

Maldivler balayı tatilinizde Maldiv şehirlerinden görmeniz gereken en önemli iki şehir, Maldivlerin başkenti Male ve Kurumba’dır.

Aynı zamanda Maldivler balayı tatiliniz için önceden yapacağınız Maldivler gezilecek yerleri listesinizde bulunması gereken yerlerden bir kaçını da sıralayıp aklınızda fikir oluşturmamız gerekirse; en başta İslamik Merkez, Sultan Parkı, Mulee-Aage ve Müzeleri not etmenizde fayda vardır.

Ülkeye girişte ve çıkışta pasaportunuzun süresine dikkat etmenizde yine fayda vardır. Aynı zamanda belirtmek gerekir ki; Maldivler balayınız esnasında otel ve resortlardan alabileceğiniz sınırsız alkolü yanınızda ülke dışına çıkarmanızda sıkıntı olabileceğidir.100’e yakın tatil köyü barındıran Maldivler adaları için, önceden bilgi sahibi olarak kesinlikle ön araştırma yapmanız gerekir.

Maldivler Balayı Tatili Turu Rezervasyon İçin Tıklayınız

Birçok resort, bir çok ada olduğu gibi size en uygun adayı ve Maldivler balayı tatilinizi önceden dizayn etmeniz Maldivlerde sıkıntı yaşamanızı önler.

Cebinize en uygun fiyatlarla, en iyi destinasyonu gün sayısını, otel ve resortların sunduğu imkânları muhakkak araştırın. Birçok acentenin sunduğu Maldivler destinasyonunu kaliteli yerlerden tedarik ederek, bilinirliği ve güvenilirliği kanıtlanmış olan acentaları tercih edin.

World Travel Service, size en uygun fiyatlarla en iyi tatili yaşatmak için her türlü imkânı sunmaktadır. Tur operatörleri ile bağlantıya geçerek aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilme imkânına sahipsiniz. Aynı zamanda erken rezarvasyon imkanlarından faydalanarak Maldivler balayı turunuzu planlayabilir, ekstra destinasyon hizmetlerinden de faydalanarak paket programlarınızı arttırabilirsin.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Maldivler, Maldivler Adaları, Maldivler Balayı, maldivler gezilecek yerleri, maldivler rezervasyonu, Maldivler Tatil, Maldivler Turizm, Maldivler turları, maldivlere gitmek,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları