Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Maldivler’de 300 yat kapasiteli marina projesi

29 Nisan, 2016 | 07:54

maldivler marina

Hint Okyanusunun gözde turizm bölgelerinden Maldivler, 300 yat kapasiteli yeni marinasına kavuşuyor.

Maldivler’de, yeni marina ve cruise gemisi limanı için arazi düzenleme işlemleri başlatıldı. Maldivler’in dünyada eşi benzeri olmayan coğrafyasında, hayata geçirilmesi planlanan ve ilk adımları atılan Hulhumale Yacht Marina adlı proje, Hulhumale adasının batısında yer alacak.

Yatvitrini.com’un haberine göre; 300 yat kapasiteli olacak olan yeni marina, bağlı olan yatlara tam kapasitede hizmet sunacak ve mavi yolculuk turlarının tüm ihtiyaçlarına cevap verecek. Yeni marina projesi, Maldiv Adaları Geliştirme Derneği tarafından projelendirilen, Maldivler kalkınma planı kapsamında yapılıyor.

maldivler marina

Maldivler Asya Pasifik Süperyatlar direktörü Mohamed Hameed, bu projenin, bölgeyi ziyaret edecek olan yatlar ve cruise gemileri için son derece yararlı olacağına inandığını söylüyor. Su sporları tesislerinin yanı sıra marinada mağazalar, outletler, yat kulübü, fuar alanı gibi ekonomi açısından önemli unsurlar da yer alacak. Cruise gemilerinin yanaşması için ayrıca bir iskele, yine marina tesisine bağlı olarak marinanın hemen devamında konumlanacak.

Proje için arazi ıslah çalışmaları tüm hızıyla sürerken, önümüzdeki üç ay boyunca devam edecek çalışmaların sonucunda tesisler için temel atma aşamasına gelinecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hulhumale Yacht Marina, Maldiv Adaları, Maldivler, Maldivler liman, Maldivler marina, Maldivler THY, Maldivler turu, Maldivler yat, Maldivler yat limanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları