Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Malatya’ya turizm yüksek okulları açılacak

08 Eylül, 2009 | 09:42

Malatya'ya turizm yüksek okulları açılacak İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Kale ve Darende ilçelerine turizm yüksek okulu kuracaklarını bildirdi.

Prof. Dr. Cemil Çelik, Karakaya Baraj Gölü sahiline yapılan su sporları merkezinin de bulunduğu yere, Kaleli bir iş adamının 4 yıldızlı otel yaptıracağını söyledi.

Kaleli iş adamları ile İstanbul’da bir araya geleceklerini belirten Çelik, şöyle konuştu: ”Biz de aynı mevkiye Kale Uygulamalı Turizm Yüksek Okulumuzu kurmak istiyoruz. Ancak okulun yapımı konusunda Kaleli iş adamlarımızın katkılarını bekliyoruz. Bu konuya iş adamlarımızla görüşeceğim. Aynı zamanda Darende ilçemizde de uygulamalı turizm yüksek okulu kurma projemiz var. Orada da büyük bir turizm potansiyeli var. Özellikle inanç ve doğa turizmi. Darendeli iş adamları, Darende Belediyesi ve Kaymakamlığı da bu konuda çok çaba sarf ediyor. Onlar da gerekli alt yapıyı sağladığında Darende’de okulumuzu açacağız.”

Doğanşehir’in Sürgü beldesindeki Su Ürünleri Yüksek Okulunun belediyenin verdiği bir binada eğitimine devam ettiğine değinen Çelik, ”Bu beldede bir saygıdeğer iş adamımız, öğrencilerimiz için 200 kişilik bir yurt yaptırdı. Burada üniversitemize ait 100 dönümlük bir arsamız var. Bu arsaya bir bina yaparak Su Ürünleri Yüksek Okulunu oraya taşıyacağız. Böylece öğrencilerimiz daha modern binada eğitim alacak” dedi.

Su Ürünleri Yüksek Okulunun, birkaç yıl sonra Su Ürünleri Fakültesi yapılabileceğini dile getiren Çelik, ”Bunları yeterli görmüyorum. Daha çok şeyler yapmak mecburiyetindeyiz. Gerçekten refah devleti, toplumu olmak istiyorsak üniversite olarak toplumun önünde daha güzel şeyler yaparak model olmamız gerekiyor. Mezun ettiğimiz öğrencilerimizin dünyanın her tarafında iş bulur hale gelmesini arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İnönü Üniversitesi, Karakaya Baraj Gölü, Prof. Dr. Cemil Çelik, Su Ürünleri Yüksek Okulu, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Turizm Okulları, Turizm Yüksek Okulu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları