Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Malatya’da Kayısı tatlısı Guinness Rekorlar Kitabı’nda

10 Temmuz, 2013 | 11:10

Malatya'da Kayısı tatlısı Guinness Rekorlar Kitabı'nda Malatya’da düzenlenen Uluslararası Kültür sanat ve Kayısı Festivali’nde Dünyanın En Büyük Kayısı Tatlısı Porsinoyu Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından 3 -7 Temmuz 2013 tarihleri arasında düzenlenen 21. Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslararası Kültür sanat ve Kayısı Festivali kapsamında , Malatya Belediye’si ve Federasyonumuz tarafından hazırlanan Dünyanın En Büyük Kayısı Tatlısı Porsinoyu Guinness hakemleri tarafından kontrol edilip 343,700 kg onaylanarak Guinness Rekorlar kitabına girdi.

Federasyon bir ilke daha imza atarak , Dünyanın En Büyük Kayısı Tatlısı Porsiyonunu hazırladı ve hem Türkiye’nin hemde Malatya’nın ve Malatya Kayısısının adını bir kere daha dünyaya duyurdu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Guinnes rekorlar kitabı, Malatya, Malatya Guinness, Malatya kayısı, Malatya kayısı tatlısı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları