Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

MAKYOL’dan Etiler’e 5 yıldızlı otel

04 Kasım, 2009 | 12:31

etiler_insaat Makyol İnşaat, 150 milyon dolar yatırımla Etiler’de 5 yıldızlı bir turizm merkezi kuruyor.

2010’da hizmete açılacak ve 260 oda ile 24 özel suitli oteli işletmek için başta Mövenpick olmak üzere tüm zincirlerle görüşülüyor. Turizme odaklanan grup, 5 yıl içinde İstanbul ve Antalya’da 450 milyon dolar yatırımla 3 şehir oteli açacak.

Vatan gazetesi ekonomi servisinin haberine göre Otoyoldan havaalanına, köprüden tünele pek çok altyapı yatırımlarıyla bilinen Makyol İnşaat, Etiler’de 150 milyon dolara İstanbul’da 5 yıldızlı otel kuruyor. Kişiye özel mekanlar anlamına gelen HİP otel kopseptiyle geliştirilecek olan ’Etiler Turizm Merkezi’, 65 bin metrekarelik alanda 260 oda ve 24 uzun konaklamalı suit ile hizmet verecek. Irak, Fas, Cezayir, Umman ve Azerbaycan’la birlikte 4.5 milyar dolarlık iş hacmine ulaştıklarını söyleyen Makyol İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su Adnan Çebi, “Turizm, inşaattan sonra en fazla büyüyen sektörlerden biri. 2010’da hizmete girecek İstanbul’un en yeni 5 yıldızlı oteliyle bu alandaki yatırımlarımızı büyüteceğiz” dedi.

İstanbul’un artan turizm potansiyeline dikkat çeken Çebi, “İstanbul’da 20 bini inşa halinde olmak üzere 100 bin yatak kapasitesi var. Son 3 yılda turizmde yüzde 100 büyüyen ancak krizde yüzde 4-5 gibi düşük bir büyüme yaşayan İstanbul’da birkaç yıl içinde bu rakam yüzde 15-20’ye çıkacak” dedi. Kaliteli ve standartlara uygun turizm merkezlerine talebin hızla arttığını ve mevcut kapasitenin yetersiz kaldığını belirten Çebi, “İstanbul’a Ocak ayında 5 milyon 600 bin turist geldi, bu rakamın yılsonunda 7 milyona, birkaç yıl içinde de 10 milyona çıkmasını öngörüyoruz” diye konuştu.

Yatırım hedefi 1 milyar $

Mimar Emre Arolat tarafından tasarlanan oteli işletmesi için bütün zincirlerle görüştüklerini kaydeden Çebi, “Mövenpick de Etiler Turizm Merkezi’yle ısrarla ilgilenen oteller arasında. Yatırım konusunda çok iştahlılar. İki ay içinde görüşmeler netleşecek” dedi.

Bodrum’daki otelleri dahil olmak üzere yatırımlarının 550 milyon dolara ulaştığını söyleyen Adnan Çebi, “Bu yıl 750 milyon dolar ciro hedefliyoruz. 5 yıl içinde ise İstanbul ve Antalya’da 3 otel daha açarak yatırımı 1 milyar dolara taşıyacağız” diye konuştu. İstanbul’da planladıkları diğer iki otelin Taksim Beyoğlu ve yine Etiler’de olacağını söyleyen Çebi, Fas ve Marakesh’i de incelediklerini ancak ağırlığı Türkiye’ye vereceklerini ifade etti.

ENERJİSİ GÜNEŞTEN!

Projenin mimarisinin bölgenin dokusunu bozmayacak şekilde tasarlandığını anlatan mimar Emre Arolat, projede trijenerasyon denilen ve ana enerji kaynağı olarak fosil yakıtlar veya güneş enerjisinin kullanıldığı, elektrik, ısıtma ve soğutma enerjisinin üçünü aynı anda tek enerji kaynağından üreten bir sistem kurulduğunu kaydetti.

Trafik sorununa çözüm için özel proje geliştirdi

Semtİn TEM otoyolu ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gişeler bölgesiyle sonlanan kuzey ucunda konumlanan Etiler Turizm Merkezi, toplantı salonları ve home-office hizmet alanlarıyla da iş dünyası için bir cazibe oluşturacak. Kaba inşaatı tamamlanan projede ayrıca, restoranlar, cafe bar lounge, SPA merkezi, 350 araçlık otopark, açık ve kapalı yüzme havuzu bulunacak. Bölgede trafiğin sıkışmaması için proje geliştireceklerini ve bunun için belediyeye tahahhütname verdiklerini söyleyen Adnan Çebi, ”Bunun için önemli bir yatırım yaptık. Eylül’de devreye sokacağımız yeni güzergah planları ve bağlantı noktalarıyla trafik hiç aksamayacak“ dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adnan Çebi, Emre Arolat, Etiler, Etiler 5 Yıldızlı Otel, Etiler Turizm Merkezi, Makyol Grup, Makyol İnşaat, MAkyol İnşaat Etiler, Makyol Otel, Mimar Emre Arolat,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
muhammetbezirkan
03 Ocak, 2010

karadenizli hemşerilerimizin böyle güzel bir yatırımlara katkıdabulunduklarından dolayı kutlarım başarılardilerim muhammetbezirkan

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Ocak 3rd, 2010 at 16:40 muhammetbezirkan mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları