Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

MAKTEK Avrasya 2014 Fuarı başlıyor

13 Ekim, 2014 | 09:06

Dünya makine devlerini İstanbul’da buluşturacak olan MAKTEK Avrasya 2014 Fuarı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla yarın açılıyor. Fuarın yaklaşık 1 milyar dolarlık iş hacmi üretmesi bekleniyor.

Türkiye’nin stratejik sektörleri olan makine ve takım tezgahları’nı temsil eden iki büyük meslek örgütü, TİAD ve MİB’in, 2023 vizyonunu gerçekleştirmeye yönelik işbirliğiyle düzenlediği, makine sektörünün en büyük buluşması MAKTEK Avrasya 2014 Fuarı, 14 Ekim Salı günü açılacak.

İstanbul Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki fuarın açılışına, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da katılacak. 19 Ekim Pazar gününe kadar açık kalacak fuarda 1 milyar dolarlık iş hacmine ulaşılması bekleniyor.

Konuyla ilgili bilgi veren TÜYAP Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı İlhan Ersözlü, “Teknolojik gelişme yoluyla sanayileşmeyi ve birçok sektörün rekabet yeteneğini doğrudan etkileyen makine ve imalat sektörlerinin temel üretim aracı olan takım tezgâhlarının, Avrasya bölgesindeki en önemli üreticileri, MAKTEK Avrasya 2014 Fuarı’nda bir araya geliyor. Geçen yıl 64 ülkeden 59 bin 600 kişinin katıldığı MAKTEK Avrasya Fuarı’na, bu yıl iki sektörün işbirliği doğrultusunda çok daha geniş bir katılım olması bekleniyor. Almanya, İspanya, Çin, Tayvan, Hindistan, Güney Kore, Japonya, İtalya gibi bu sektörlerde söz sahibi ülkeler fuardaki yerini aldı. Geçen yılki fuarda katılımcı firmalar arasındaki alışveriş yıl sonuna kadar devam ederken, 600 milyon dolarlık iş hacmine ulaşıldı. Bu yıl yaklaşık yüzde 50 oranında artışla 800-900 milyon dolarlık bir ticaret hacmi olması bekleniyor. Özellikle makine ve teknoloji fuarcılığı konusunda özel deneyim ve uzmanlık isteyen, kendine özgü incelikleri olan MAKTEK Avrasya Fuarı’nın, TÜYAP uzmanlığı ile bu yıl da önemli başarılara imza atacağına inanıyoruz.” dedi.

İlhan Ersözlü sözlerine şöyle devam etti:

“MAKTEK Avrasya 2014 Fuarı’nda Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen katılımcılarından 1.378 firma ve firma temsilciliği ve bu firmaların temsil ettiği 3.000’e yakın marka yer alacak. %46 büyüme ve artan katılımla beraber toplam 122.000 metrekare kapalı alan kapasitesine sahip TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nin 15 salonu da tam kapasiteyle kullanılacak. Fuarda, takım tezgâhları, metal – sac işleme makinaları, tutucular – kesici takımlar, kalite kontrol – ölçüm sistemleri, CAD/CAM, PLM yazılımları ve üretim teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren katılımcılar yer alacak.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fikri Işık, makine, makine fuar, makine fuarları, MAKTEK Avrasya, MAKTEK Avrasya 2014 Fuarı, MAKTEK Avrasya fuarı, MİB, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, TİAD, TÜYAP Fuar, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Tüyap Fuarcılık,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları