Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mahkemeden ‘Pera’ kararı: Pera ismi kimseye ait değil!

30 Ekim, 2018 | 11:32

Mahkemeden Pera kararı çıktı: Pera ismi kimseye ait değil!

Mahkemeden ‘Pera’ kararı: Pera ismi kimseye ait değil. İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunan tarihi ‘Pera Palas Oteli’nin isim hakkını 16 yıl önce tescil ettiren Misbah Muhayyeş Vakfı’nın Pera Luna Otel’e açtığı marka davasında bilirkişi raporu tamamlandı.

İstanbul’un en güzel ilçelerinden olan, İstiklal Caddesi’nin de yer aldığı Beyoğlu’ndaki ünlü Pera Palas Oteli’nin isim hakkının sahibi Misbah Muhayyeş Vakfı, Pera Luna Oteli’nin isim hakkına sahip Kayıkçı Yatırım Turizm‘e “karışıklığa yol açtığı” gerekçesiyle açtığı davada karar belli oldu.

Mahkemeden ‘Pera’ kararı: Pera ismi kimseye ait değil

Mahkeme “Pera” kelimesinin karışıklığa yol açıp açmadığının tespiti için dosyayı dosyayı gönderdiği bilirkişiden cevap geldi. Bilirkişi raporunda; Beyoğlu’nda Pera Luna dışında çok sayıda “Pera” ile başlayan kelime olduğunu ifade edildi.

Rapora göre; Pera, İstanbul’da Beyoğlu bölgesinde her şeyin başına eklenen bir kelime. Beyoğlu’nda “Pera” adıyla 9 tane otel bulunmakta… Bilirkişi, marka hukukuna aykırı bir durum olmadığını bildirdi.

Vakıf, bu davanın dışında yine aynı bölgede faaliyet gösteren bir diğer otel Rixos Pera Oteli’ne “marka tecavüzü” ve “haksız rekabet” davası açmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beyoğlu, Bilirkişi raporu, Mahkeme kararı, Misbah Muhayyeş Vakfı, Pera, Pera Luna, Pera Palas Oteli,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları