Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Madrid sokakları yılbaşına hazır

02 Aralık, 2013 | 11:36

ispanya-yilbasi İspanya’nın başkenti Madrid’in meydan ve sokakları yılbaşı öncesi ışıklandırıldı. Sol Meydanı alış veriş yapmak ve ışıkları görmek isteyenlerin akınına uğradı.

Katolik dünyasının en önemli dini bayramlarından biri olan Noel’in (24-25 Aralık) yaklaşması dolayısıyla, Avrupa’nın her şehrinde olduğu gibi İspanya’nın başkenti Madrid’de de önemli meydanlar ve sokaklar ışıklandırıldı. Madrid yılbaşı ışıklandırılması için 1,6 milyon avro harcandı.

Ekonomik krizin etkisiyle son yıllarda Noel etkinlikleri için ayrılan bütçede kısıtlamalar yapmak zorunda kalan Madrid Belediyesi, bu yılki ışıklandırma için 1,6 milyon avro harcarken, bu rakamın geçen yıla oranla yüzde 12 daha az olduğu bildirildi.

29 Kasım’da başlayan ve enerji tasarrufu için LED teknolojisi kullanılarak yapılan ışıklandırma 5 Ocak’a kadar sürecek. Madrid’in özellikle Sol ve Mayor meydanları ışıklandırmanın en göze çarpan yerleri olarak öne çıkarken, vatandaşlar da buralara büyük ilgi gösteriyor.

Mayor Meydanı’nda kurulan tezgahlarda Noel için çocuklara hediyelik eşyalar satılırken, ekonomik kriz nedeniyle satışların geçmiş yıllara oranla oldukça durgun olduğu belirtiliyor. Noel dönemindeki satışları son 6 yıldır düşen tekstil sektörü ise bu yıl yüzde 2 ila 4 arasında değişen bir büyüme bekliyor.

İspanya’da yılbaşı dolayısıyla istihdam artarken, restoran ve dükkanların toplamda 200 binden fazla geçici işçi çalıştırdıkları ifade ediliyor.

NationalTürk

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İspanya, İspanya Madrid, İspanya Turları, İspanya yılbaşı, İspanya yılbaşı turları, madrid Noel bayramı, madrid yılbaşı, Noel, Noel Bayramı, Noel İspanya, Sol Meydanı, Sol Meydanı İspanya, Sol Meydanı madrid,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları