Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Madrid Mimarisine Bakış

17 Ocak, 2014 | 09:00

madrid-mimarisi

Tarihi çok eski yıllara dayanan Madrid‘in ruhu, mimarisi ve tarihi yapılarıyla diğer Avrupa şehirlerine meydan okuyor. Madrid’e geldiğinizde tura, müzeleri ve bahçeleriyle ünlü Paseo del Prado’dan başlayabilirsiniz.

MADRİD’İN ÜNLÜ MİMARİSİ

Parque del Buen Retiro:

17. yüzyıla dayanan El Retiro bahçeleri halka kapılarını 1868 yılında açtı. Parkın kuzey doğu bölgesinde Madrid’in antik mimarisinin örneklerini bulabileceğiniz Ermita de San Isidro vardır.

CaixaForum:

Paseo del Prado’nun güney bölgesinde yer alan bu sıradışı  yapı, Madrid’in en göz alıcı ve ilgi çekici mimarilerinden biridir. Arka yapısında yemyeşil bir duvar bulunduran yapının içerisinde sergi ve etkinlik alanı vardır.

Plaza de Cibeles:

Madrid’in imparatorluk dönemlerini hatırlatan Plaza de Cibeles, Antonio Palacio tarafından yapılmıştır, dönemin en ilgi çekici yapılarından biri olan mimari, Madrid Şehir Salonu olarak hizmet vermektedir. Bereket tanrıçası Cybele’den ismini alan Cibeles çeşmesi yapının merkezinde bulunmaktadır ve Madrid’in en güzel yapılarından biri olarak kabul edilmektedir.

Palacio Real:

1764 yılında tamamlanan Palacio Real’in 2800 odasından yaklaşık olarak 50 tanesi halka açılmıştır. Oldukça popüler olan bu yapıyı erken saatlerde ziyaret etmek tavsiye edilmektedir.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ispanya ligi 2014, İspanya Madrid, ispanya real madrid 2014, la liga 2014, Madrid, madrid mimarisi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları