Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Madonna Sofya’da, İstanbul beklemede!

18 Temmuz, 2009 | 14:16

Madonna Sofya'da

Michael Jackson’ın ölümünden sonra otoritelerce pop müziğin yaşayan en büyük ismi olarak gösterilmeye başlanan Madonna, yaz turnesi kapsamında Avrupa’nın neredeyse her ülkesinde konser verecek.

51 yaşındaki starın turne kapsamında özellikle Romanya’nın başkenti Bükreş ve Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da vereceği konserler Türkiye’deki organizatörleri biraz olsun düşündürür mü bilinmez ancak hemen her konuda Avrupa Birliği ortalamalarının gerisinde olan bu ülkelerin elde edeceği kazançlar ortada.

Çünkü bu tip dünya starlarının konserleri, kazandırdığı prestijin yanısıra ülke ekonomisine de büyük katkı sağlıyor.

Örnek vermek gerekirse 2008 yazında Ali Sami Yen Stadı’ndaki Metallica konserine yurt dışından 3500 civarında turist gelmişti. Metallica’nın Türkiye’deki üçüncü konseri olmasına rağmen 40 bine yakın Türk de konseri izlemişti.

Kuruçeşme Arena’daki Judas Priest konserine gelen yaklaşık 50 kişilik İranlı grup da en çarpıcı örneklerden biri olarak hala hafızalarda.

Çok ender turne düzenleyen Madonna’nın yanıbaşımıza, Sofya’ya kadar gelmişken Türkiye’ye uğramaması önemli bir prestij kaybı olarak gösteriliyor.

Madonna’nın 29 Ağustos’ta Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da Vasil Levski Stadyumu’nda vereceği konserin biletlerine, yaşam standartları Avrupa’nın çok gerisinde olan Bulgar vatandaşlarının yanısıra diğer Balkan ülkelerinden de büyük ilgi olduğu öğrenildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın alternatif turizm yatırımlarına teşvik verileceğini açıklamasının ardından henüz birkaç gün geçmişken konser turizminde yenilen bu darbe düşündürücü.

Çünkü dünyayı vuran ekonomik krizde ülkeler turist çekmek için her yolu denerken Türkiye, en azından bu konuda sınıfta kaldı. Sofya’daki konsere yaklaşık 1000 Türk’ün gitmesi bekleniyor.

Yıllardır pop yıldızın Türkiye’de konser vermesini dört gözle bekleyen Madonna hayranları “Türkiye’ye getiremiyorlarsa biz gideriz” diyerek diğer ülkelerdeki konserlere ilgi gösteriyor.

Madonna, Türkiye’deki ilk ve şimdilik tek konserini 1993 yılında İstanbul İnönü Stadı’nda vermişti.

Pink Düsseldorf Konseri

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bulgaristan Eğlence, Bulgaristan Şarap, Bulgaristan Turları, Madonna Bulgaristan, Madonna Kİmdir, Madonna Konserleri, Madonna Resimleri, Madonna Sahne Performansı, Madonna Sofya, Madonna Yaz Konserleri, Sofya Bulgaristan, Sofya Eğlence, Sofya Gece Hayatı, Sofya Otelleri, Sofya Turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları