Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Madımak Oteli mahkemelik!

07 Haziran, 2010 | 18:10

Sivas olaylarının yaşandığı Madımak Oteli’nin kamulaştırılması ile ilgili yürütülen çalışmalar kapsamında uzlaşma sağlanamadı ve  konunun mahkemeye taşınacağı bildirildi.

Madımak Oteli’nin istimlak yoluyla kamulaştırılması çalışmaları kapsamında, otel için tespit edilen fiyatta, ilgili makamlar ile otel sahipleri arasında uzlaşma sağlanamayınca, bir süre önce uzlaştırma komisyonu kuruldu.

Bu çerçevede uzlaştırma kurulunun, bugün İl Özel İdaresi Müdürlüğü’nde otelin varisleri ve avukatıyla bir araya geldiği öğrenildi.

Görüşmeden bir sonuç alınamadığı, konunun mahkemeye intikal edeceği belirtildi.

Mahkemenin otelin değeri ile ilgili vereceği kararın ardından, idarenin belirlenen rakamı mal sahiplerine ödeyeceği ve kamulaştırma sürecinin tamamlanacağı kaydedildi.

Mal sahiplerinin otel için istediği fiyat ile belirlenen fiyat arasında büyük bir uçurum olduğunu ifade eden yetkililer, bu yüzden uzlaşma sağlanamadığını bildirdiler.

Otel için ilk önce 4,5 milyon lira değer biçildiğini, mal sahiplerinin ise 16,5 milyon lira isteğini bildiren yetkililer, görüşmeler sırasında istimlak bedeli için 5,5 milyon liraya kadar çıktıklarını, ancak mal sahiplerinin 12 milyon liraya kadar indiğini kaydettiler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aleviler Madımak Oteli, Madımak katliamı, Madımak Otel, Madımak Oteli, Madımak Oteli Haberleri, Madımak Oteli Mahkeme, Madımak Oteli Mahkemelik, Madımak Oteli Müze, Madımak Oteli müze olacak, Madımak Oteli müze olsun, Madımak Oteli Sivas, Sivas katliamı, Sivas Katliamı Madımak Otel, Sivas Madımak Oteli,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları