Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Madımak Oteli’nde istimlak süreci başladı

22 Nisan, 2010 | 16:58

Sivas Olayları’nın yaşandığı Madımak Oteli’nin istimlak süreci başlatıldı.

Kamulaştırma kararının ardından resmen başlatılan istimlak süreci ile otelin çocuk kütüphanesi şeklinde düzenlenmesi öngörülüyor.

2 Temmuz 1993’te meydana gelen ve 37 kişinin yanarak can verdiği olayların merkezi olan Madımak Otelin İl Özel İdaresi’ne geçmesi için yapılan ilk görüşmelerde otel işletmecilerinin istediği yüksek rakam nedeni ile anlaşma sağlanamamıştı.

Bu durum üzerine, Sivas İl Özel İdaresi, kentteki Ticaret ve Sanayi Odası, Belediye ve Emlakçılar Odası ile ortak yaptığı değer tespitinde otel için 4.5 milyon lira fiyat biçti. Ancak otel sahipleri satış için 17 milyon lira talebinde bulundu. İl Özel İdarenin aldığı istimlak kararının ardından işlemler de başlatıldı.

Otel sahipleri ile ikinci kez fiyat konusunda anlaşma sağlanamadığı takdirde, bu kapsamda oluşturulan komisyon 6 ay içerisinde çalışmasını tamamlayacak ve otelin İl Özel İdaresi’ne geçiş sürecini başlatacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Madımak Oteli, Madımak Oteli Haberleri, Madımak Oteli Kütüphane, Madımak Oteli Nerede, Madımak Oteli Sivas, Sivas katliamı, Sivas Katliamı Madımak Oteli, Sivas Madımak Oteli, Turizm Haberleri, Ünlü Madımak Oteli,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları