Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Madımak Oteli’nde istimlak süreci başladı

22 Nisan, 2010 | 16:58

Sivas Olayları’nın yaşandığı Madımak Oteli’nin istimlak süreci başlatıldı.

Kamulaştırma kararının ardından resmen başlatılan istimlak süreci ile otelin çocuk kütüphanesi şeklinde düzenlenmesi öngörülüyor.

2 Temmuz 1993’te meydana gelen ve 37 kişinin yanarak can verdiği olayların merkezi olan Madımak Otelin İl Özel İdaresi’ne geçmesi için yapılan ilk görüşmelerde otel işletmecilerinin istediği yüksek rakam nedeni ile anlaşma sağlanamamıştı.

Bu durum üzerine, Sivas İl Özel İdaresi, kentteki Ticaret ve Sanayi Odası, Belediye ve Emlakçılar Odası ile ortak yaptığı değer tespitinde otel için 4.5 milyon lira fiyat biçti. Ancak otel sahipleri satış için 17 milyon lira talebinde bulundu. İl Özel İdarenin aldığı istimlak kararının ardından işlemler de başlatıldı.

Otel sahipleri ile ikinci kez fiyat konusunda anlaşma sağlanamadığı takdirde, bu kapsamda oluşturulan komisyon 6 ay içerisinde çalışmasını tamamlayacak ve otelin İl Özel İdaresi’ne geçiş sürecini başlatacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Madımak Oteli, Madımak Oteli Haberleri, Madımak Oteli Kütüphane, Madımak Oteli Nerede, Madımak Oteli Sivas, Sivas katliamı, Sivas Katliamı Madımak Oteli, Sivas Madımak Oteli, Turizm Haberleri, Ünlü Madımak Oteli,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları