Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Madeira adasında sular çekiliyor

23 Şubat, 2010 | 09:50

Madeira adasında sular çekiliyor Portekiz’in Madeira adasında cumartesi günü meydana gelen sel felaketinin ardından adada çalışmalar yapılıyor.

Aşırı yağışlar ile birlikte toprak kaymalarının da yaşandığı Madeira’da suların çekilmesi ile enkaz altında kalan kayıplar bulunmaya çalışılıyor.

42 olarak açıklanan ölü sayısının, temizlik çalışmalarının ardından artmasından endişe ediliyor.

Özel eğitimli köpekler ile arama çalışmaları devam ederken şuana kadar 250’nin üzerinde kişinin kayıp olduğu belirtildi.

Yerel bir televizyon kanalına konuşan Madeira Bölgesel Yönetim Başkanı Alberto Jardim, neden olağan üstü hal ilan edilmediği sorusuna cevap verdi.

Alberto Jardim adanın en büyük gelirinin turizm olduğunu, olağan üstü hal ilan etmenin adaya bir felaket daha yaşatacağını söyledi.

Madeira, Atlas okyonusunda Portekize bağlı özerk adalar topluluğu. Ana gelir kaynağı turizm olan Madira’nın yetiştirdiği en ünlü kişi ise futbolcu Christiano Ronaldo.

Christiano Ronaldo bir televizyona yaptığı açıklamada “Televizyonda gördüğümde inanmak istemedim. Şimdi olumlu düşünmek zorundayız ve yardım etmeliyiz. Ne söylenir bilemiyorum ama durum orada çok kötü.” şeklinde konuştu.

Ayrıca Ronaldo, ailesinin yara almadan kurtulduğpunu ve mağdur durumda olanlar için bir yardım maçı yapmayı planladığını söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Madeira adası, Madeira adası Çalışmalar, Madeira adası Christiano Ronaldo, Madeira adası Ronaldo, Madeira Adası Sel Felaketi, Madeira adası Turizm, Turist Madeira adası,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
23 Şubat, 2010

Avrupa Ülkelerinin cok gittigi
ve cok güzel cicekler diyari
bir ada Televizyonda gördügüm
zaman gözlerimden yaslar geldi
Adanin güzelligini tarif etmek
mümkün degil gidip görmek lazi
m.Bütün sene Turist akinina ug
rayan bir ada Balayi ve Sevgi
liler adasi cicek adasi,Adanin
eski haline gelebilmesi icin
AB toplulugu hemen harekete ge
cti Adanin tek geliri TURIZIM.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Şubat 23rd, 2010 at 13:34 Ünal Özsen mention something about this post....
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları